Amel Tuka treći u trci Dijamantske lige u Maroku (Video)

Najbolji bosanskohercegovački atletičar Amel Tuka danas je trčao na 800 metara, na mitingu Dijamantne lige koji se održava u Rabatu. Ovo je Amelu bio prvi nastup ove sezone u disciplini u kojoj je prošle sezone postavio najbolji rezultat sezone.

Prvi je na kraju bio Bosse sa vremenom 1:44:51, a drugi je bio Maklhofui sa vremenom 1:44:91 dok je treće mjesto pripalo našem najboljem atletičaru Amelu Tuki koji je utrku završio sa vremenom 1:45:41.

Ovakve utrke su prave provjere za našeg Amela pred nastupe na Evropskom prvenstvu i Olimpijskim igrama koji ga očekuju.

(mb/scsport)

Previous Kako se šila prva zastava sa ljiljanima
Next Imam učestvuje u gradnji kuće za porodicu preminulog sveštenika u Bileći

ŽIVOT

Gradonačelnik Skaka: Obilježavanje godišnjice EYOF-a sa omladinom iz Srebrenice

Prije dvije godine, u ovo vrijeme, glavni grad Bosne i Hercegovine bio je u znaku Evropskog olimpijskog festivala za mlade. Desetog februara 2019., na Koševu je spektakularno otvorena manifestacija sporta i

Šehović se iz Slovačke vraća s novim zlatom i peharom

Sejfo Šehović jedini je predstavljao Bosnu i Hercegovinu na takmičenju u deadliftu u Slovačkoj, tačnije na Victoria Cupu 2019, a vratio se sa zlatnom medaljom i peharom za relativno prvo

U18 Eurobasket: Bosna pobijedila Sloveniju i izborila četvrtfinale

U neizvjesnoj utakmici osmine finala Evropskog prvenstva juniorska košarkaška reprezentacije Bosne i Hercegovine savladala je Sloveniju i plasirala se u četvrtfinale. 65:59 bio je konačan ishod ovog susreta na EP-U