ATP turnir u St. Petersburgu: Džumhur izborio polufinale i plasman među 50 najboljih na svijetu!

Najbolji bosanskohercegovački teniser Damir Džumhur uspio je da se plasira u polufinale ATP turnira iz serije 250, koji se igra u ruskom St. Petersburgu.

U četvrtfinalu je savladao Britanca Liama Broadya, 242. teniser svijeta sa 2:1, po setovima 6:3, 2:6, 6:4.

Ovom pobjedom Džumhur je na narednoj ATP listi osigurao plasman među 50 najboljih tenisera svijeta. Meč protiv Broadyja je trajao sat i 53 minute, a bh. teniser je u trećem setu djelovao izgubljeno. Odmah na otvaranju seta izgubio je servis i činilo se da meč odlazi na stranu britanskog igrača. Međutim, Džumhur se vratio breakom i izjednačio na 2:2, a zatim kod rezultata 5:4 još jednom oduzeo servis protivniku za konačan trijumf.

U polufinalu Džumhur će igrati protiv boljeg iz duela Joea-Wilfrieda Tsonge i Jana-Lennarda Struffa.

Izvor: Agencije

Previous Žrtve s područja Prijedora i Kozarca - Iz masovne grobnice na Korićanskim stijenama ekshumirano 137 posmrtnih ostataka
Next U Živinicama otvorena firma za proizvodnju vatrogasnih vozila

Elvedina Muzaferija osvojila prve bodove u Svjetskom kupu ove sezone

Najbolja bosanskohercegovačka skijašica Elvedina Muzaferija zauzela je 25. mjesto na utrci spusta u italijanskoj Cortini d’Ampezzo, čime je osvojila prve ovosezonske bodove u Svjetskom kupu, javlja Anadolu. Muzaferija je stazu

Kolašinac i Bičakčić složni: Na prvom mjestu je dres Bosne i Hercegovine

Sead Kolašinac i Ermin Bičakčić maksimalno su posvećeni treninzima i pripremama za kvalifikacione utakmice protiv Italije i Lihtenštajna. Vrijeme prije večernjeg treninga iskoristili su da za službenu stranicu Saveza otkriju

ZMAJEVI SPREMNI ZA MEČ SA UKRAJINOM

„A“ reprezentativci Bosne i Hercegovine odradili su večeras na „Grbavici“ u Sarajevu službeni trening uoči utakmice polufinala baraža za EURO 2024 protiv Ukrajine. Selektor Savo Milošević i njegovi saradnici imali