ATP turnir u St. Petersburgu: Džumhur izborio polufinale i plasman među 50 najboljih na svijetu!

Najbolji bosanskohercegovački teniser Damir Džumhur uspio je da se plasira u polufinale ATP turnira iz serije 250, koji se igra u ruskom St. Petersburgu.

U četvrtfinalu je savladao Britanca Liama Broadya, 242. teniser svijeta sa 2:1, po setovima 6:3, 2:6, 6:4.

Ovom pobjedom Džumhur je na narednoj ATP listi osigurao plasman među 50 najboljih tenisera svijeta. Meč protiv Broadyja je trajao sat i 53 minute, a bh. teniser je u trećem setu djelovao izgubljeno. Odmah na otvaranju seta izgubio je servis i činilo se da meč odlazi na stranu britanskog igrača. Međutim, Džumhur se vratio breakom i izjednačio na 2:2, a zatim kod rezultata 5:4 još jednom oduzeo servis protivniku za konačan trijumf.

U polufinalu Džumhur će igrati protiv boljeg iz duela Joea-Wilfrieda Tsonge i Jana-Lennarda Struffa.

Izvor: Agencije

Previous Žrtve s područja Prijedora i Kozarca - Iz masovne grobnice na Korićanskim stijenama ekshumirano 137 posmrtnih ostataka
Next U Živinicama otvorena firma za proizvodnju vatrogasnih vozila

Zmajevi se okupljaju na Ilidži

„A“ reprezentativci Bosne i Hercegovine današnjim okupljanjem počinju pripreme za kvalifikacione utakmice sa Lihtenštajnom i Islandom. Dok igrači pristižu u hotel, stručni štab se okupio juče i pripremio plan rada

Edin Džeko ljut nakon ispadanja u baražu: Ovo je utakmica koju nismo ni igrali

Kapiten fudbalske reprezentacije Bosne i Hercegovine bio je ljut nakon utakmice u Dublinu i poraza (2:0) od Irske. Reprezentacije je ponovo ispala u baražu tako da naše Zmajeve nećemo gledati

HISTORIJSKA POBJEDA NAŠIH TENISERA: Reprezentacija izborila plasman u 1. grupu E/A zone

Davis Cup Group II Europe/Africa 3. kolo: Bosna i Hercegovina 3-0 Litvanija Bašić/Brkić – Grigelis/Mugevičius 6-4,6-4,6-2 Godinama se čekao plasman u 1. grupu E/A zone i napokon smo ga dočekali!