Bahrudin Mahmić svjetski prvak u low kicku

Bosnaskohercegovački reprezentativac Bahrudin Mahmić osvojio je zlatnu medalju u low kicku na Svjetskom amaterskom seniorskom prvenstvu u kickboxu (WAKO) u Budimpešti.

Član Kluba borilačkih vještina “Isak – Ze“ iz Zenica u finalnom meču kategorije do 91 kg pobijedio je predstavnika Srbije.

Njegov klupski kolega Ahmed Krnjić, u subotu će se također boriti za zlato protiv Ukrajinca, nakon što je danas u polufinalu u disciplini K1 style (kategorija do 91 kg) pobijedio poljskog takmičara.

Bh. reprezentativci su u dosadašnjem toku takmičenja osvojili jedno zlato i tri bronze, a sutra će poslije Krnjićevog meča biti poznato da li će osvojiti još jednu titulu svjetskog prvaka.

Bronzana odličja, nakon što su zaustavljeni u polufinalu, osvojili su Slavoljub Budeša (KBK „Panter“ Bijeljinam K1, –71 kg), Sandro Poletan (KBK „Kruna“ Laktaši, FC, -75 kg) te Jasmina Merdić (KBS „Titanium“ Usora, K1, +70 kg).

Bh. reprezentaciju sačinjava 15 takmičara iz 12 klubova, koju predvodi selektor reprezentacije Salko Zildžić, sa timom trenera: Husein Selimović, Veselin Đuričić, Redžep Halilović i Draženko Ninić.

Dio bh. tima su i predstavnici Kickboksing saveza BiH, generalni sekretar Muhamed Šabanović i predsjednik saveza Dragutin Papović, saopćeno je iz Kickboxing saveza BiH.

Previous Kulturno-historijski spomenici Sarajeva: Crkva Svetog Ante Padovanskog
Next Šarolika jesen u Sarajevu (FOTO)

Sarajevo i Barcelona 2030: Karić razgovarala sa predstavnicima OKBiH

Dva olimpijska i pobratimska grada, Barcelona i Sarajevo, započela su ozbiljne pripreme moguće kandidature za Zimske olimpijske igre 2030. Uz uspješnu organizaciju ZOI ’84 i sa bogatom olimpijskom kulturom i

Barbarez nakon debija: Definitivno je bilo dobrih stvari koje će nam poslužiti

Svoj debi na klupi „Zmajeva“ imao je i selektor Sergej Barbarez, koji je u konačnici bio zadovoljan izdanjem svojih igrača uprkos porazu. “Ponosan sam na ono što sam večeras vidio.

Održane 20. jubilarne konjičke trke ‘Memorijal Alija Izetbegović’

Uprkos iznenadnim pljuskovima, na hipodromu Bakšaiške bare u Bihaću, održane su 20. tradicionalne konjičke trke. Riječ je o jubilarnom 20. po redu Memorijalu, koji nosi naziv prvog predsjednika Predsjedništva nezavisne