Bosanska biciklistkinja Lejla Tanović 2. na svjetskom kupu u maraton disciplini održanom u Francuskoj

Naša Lejla u zemlji biciklizma osvaja je prvu medalju za Bosnu i Hercegovinu na Marathon Series takmičenju, odnosno svjetskom kupu u maraton disciplini.

Sjajnu vožnju, možda i najbolju u svojoj karijeri krunisala je sa 200 UCI bodova. Ipak, ono najbitnije za nas je da je na utrci pobijedila takmičarke koje su rangirane na UCI rankingu od drugog do petog mjesta, te zauzela drugo mjesto sa zaostatkom od 97 sekundi iza najbolje maratonke na svijetu Ariane Luthi.

Lejla Tanović se sigurnim koracima establira u vrhu svjetskog biciklizma.

Previous Bosanske institucije imaju spisak od preko 50.000 Srbijanaca koji su učestvovali na bosanskom ratištu
Next Deseta godišnjica smrti bh. književnika Nedžada Ibrišimovića

Pobjeda Bosne i Hercegovine protiv Rumunije

Reprezentacija Bosne i Hercegovine došla je do prve pobjede u UEFA Ligi nacija slavivši protiv Rumunije rezultatom 1:0. Junak utakmice odigrane večeras na Bilinom polju u Zenici, kao i prije