Bosanska reprezentacija u sjedećoj odbojci osvojila Zlatnu ligu nacija

Bosna i Hercegovina je osvojila Zlatnu ligu nacija bez ijednog poraza i najavila na najbolji mogući način Paraolimpijske igre koje nas krajem augusta očekuju u Tokiju.

Naši momci u finalu su pobijedili Hrvatsku – 3:0.

Ključna utakmica odigrala se prvog dana kada smo uz veliki preokret pobijedili Evropskog prvaka ekipu Rusije sa 3:2.

-Na ovom takmičenju pokazali smo karakter, zajedništvo i način na koji treba igrati za reprezentativne selekcije. Osvajanje ovog takmičenja i ovakva igra garant su dobrih rezultata na Paraolimpijskim igrama i Evropskom prvenstvu koje nas očekuju ove godine.

Zajedno uz dobru atmosferu i borbu do kraja idemo napasti tron i vratiti se na mjesto na kojem smo godinama bili, idemo napasti ZLATO šampioni, Vi to možete i zaslužujete!

Reprezentaciju na ovom takmičenju činili su: Igrači: Sabahudin Delalić, Asim Medić, Adnan Manko, Dževad Hamzić, Safet Alibašić, Ismet Godinjak, Nizam Čanćar, Mirzet Duran, Adnan Kešmer, Ermin Jusufović, Stevan Crnobrnja, Jasmin Brkić. Stručni štab i pomoćno osoblje:

Mirza Hrustemović, Ejub Mehmedović, Zikret Mahmutović, Dževad Šabeta, Brdarić Elvir.

Na pripremama reprezentacije pred ovo takmičenje bili su i Armin Šehić i Edin Đino koji su uz još nekolicinu mladih i talentovanih igrača budućnost ove reprezentacije!

Previous Karate: Svjetska liga za mlade - Mulahalilović osvojio zlato, Busnov srebro
Next Još jedna medalja iz Poreča: Anes Bostandžić juniorski prvak Svjetske lige u karateu

Reprezentacija Bosne i Hercegovine otputovala u Češku

Košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine otputovala je jutros sa Međunarodnog aerodroma Sarajevo u Pardubice, gdje će za dva dana igrati susret kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo protiv Češke Republike. Selektor Adis

Dvije nove bronze za bosanski tim na Mediteranskim igrama

Naš sjajni judista Toni Miletić je bronzani u kategoriji -90 na Mediteranskim igrama Oran 2022. Toni je pobijedio predstavnika Tunisa u prvoj borbi, u drugoj borbi predstavnika domaćina Mediteranskih igara

Bosanske odbojkašice na startu kvalifikacija za EURO porazile Sloveniju s 3:0

Ženska odbojkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine savladala je danas u latvijskom gradu Dugavpilsu, u okviru 1. kola kvalifikacijske grupe F za Evropsko prvenstvo 2021. godine, favorizranu selekciju Slovenije s maksimalnih