Bosansko finale teniskog turnira u Rumuniji pripalo Nermanu Fatiću

Bosanskohercegovačko finale između Damira Džumhura i Nermana Fatića na ATP Challenger turniru u Sibiuu (Rumunija), nagradnog fonda vrijednog 45.750 Eura završeno je pobjedom Nermana Fatića, te ovajanjem prve ATP Challenger titule na Touru.

Prvi set Nerman je dobio nakon 46 minuta igre sa 6/3. Drugi set je dao mnogo iznenađenja i neizvjesnosti. Damir je bolje otvorio drugi set i poveo sa 4/0 u gemovima. Nakon toga Nerman dobiva svoj servis i vraća jedan break, te smanjuje rezultat na 4/2. U narednom gemu Fatić svojim servisom smanjuje prednost Džumhura na 4/3, te pravi još jedan break za 4/4 u drugom setu. Deveti i deseti gem u drugom setu Nerman rješava u svoju korist, te za konačni rezultat meča 6/3, 6/4.

Veoma dobra sedmica za bh reprezentativce Nermana Fatića i Damira Džumhura koji će ovim rezultatom popraviti svoj ranking na ATP listi najboljih tenisera svijeta.

Bilo je lijepo gledati bosanskohercegovačko finale na ATP Challengeru u Rumuniji. Iskrene čestitke Nermanu Fatiću na prvoj osvojenoj tituli na jednom ATP Challenger turniru, poručili su iz TS BiH.

Previous 'Ne pamtim ovakvu energiju na skupovima SDA od 1990, osjećam da se probudio inat u narodu'
Next Počinje odabir izvođača radova za tunel Prenj, pristiglo osam ponuda

Mladi bosanski vaterpolisti u Trebinju savladali Finsku

U19 vaterpolo reprezentacija Bosne i Hercegovine pobjedom je otvorila kvalifikacija za Evropsko prvenstvo. Naši mladi vaterpolisti uvjerljivi su bili u susretu s Fincima – rezultat 20:10. V. Britanija, Češka i

BH RAZGLEDNICA

Bosna zbog prirode odabrana za jedini evropski KTM Adventure Rally

KTM Adventure Rally za 2019. godinu odabrao je Bosnu i Hercegovinu za jedini evropski rally. Svake godine vodeća svjetska kompanija u proizvodnji i prodaji motora KTM organizuje šest rallyja. Nevladina

Mladi karatisti Bosne i Hercegovine osvojili pet medalja na EP na Kipru

Mladi bosanskohercegovački karatisti osvojili su pet medalja (dva zlata i tri bronze) na 43. evropskom prvenstvu  za kadete, juniore i mlađe seniore (U21) u kiparskom Limassolu. Najsjajnija odličja izborili su junior