Bosna i Hercegovina u trileru kiksala protiv Kazahstana

Fudbalska “A“ reprezentacija Bosne i Hercegovina večeras je remizirala sa selekcijom Kazahstana, rezultatom 2:2, u izuzetno uzbudljivom meču kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo koje će se naredne godine igrati u Kataru, javlja AA.

Nacionalni tim Bosne i Hercegovine je u kvalifikacionoj grupi ”D” večeras na stadionu ”Bilinom polje” u Zenici bolje je otvorio meč i već u prvim minutama kreirao prilike pred golom Kazahstanaca.

Prvi je udarcem sa distance zaprijetio Miralem Pjanić, a potom su se do kraja poluvremena nizale šanse u kojima su bili Edin Džeko i Ermedin Demirović, ali mreža protivničkog gola je mirovala. Kazahstanski tim nije uspio organizirati niti jedan ozbiljan napad ka golu Ibrahima Šehića.

Fudbaleri Bosne i Hercegovine su nastavili dominaciju i početkom drugog poluvremena, a prvu šansu propušta Džeko.

Međutim, Kazahstanci prvi ozbiljniji napad organiziraju i dolaze do kornera, a lošu reakciju odbrane BiH koristi i gol za Kazahstan u 51. minuti meča postiže Islambek Kuat.

Bosna i Hercegovina ponovo kreće u napade, ali odbrana Kazahstana se uspijeva odbraniti sve do 73. minute kada je Pjanić rutinski realizirao dosuđeni jedanaesterac.

Napadi su se i dalje nizali pred golom Kazahstana, a selekcija Bosne i Hercegovine do zasluženog preokreta dolazi u 85. minuti kada Pjanićev centaršut iz kornera u gol pretvara rezervista Luka Menalo.

Dok se čekao posljednji sudijski zvižduk na ”Bilonom polju”, Kazahstanci su iz slobodnog udarca golom Bahtiyara Zaynutdinova u sudijskoj nadoknadi došli do remija 2:2 te je BiH kiksala na svom terenu.

U drugom meču grupe ”D” favorizirana Francuska je na domaćem terenu golovima Antoinea Griezmanna savladala Finsku, rezultatom 2:0.

Francuska je lider grupe ”D” sa 12 bodova iz šest mečeva, a Ukrajina je druga sa pet bodova iz pet utakmica. Finska ima pet bodova iz četiri meča, a Bosna i Hercegovina je četvrta sa tri boda iz četiri meča. I Kazahstan ima tri boda iz pet utakmica.

Previous Ljiljani na ulicama Zenice: Pobjeda Bosne je imperativ
Next Gradonačelnica Karić posjetila Košarkaški klub „Bosna Royal“

Barca, Real, Bayern – najbolji se otimaju za Pjanića

Miralem Pjanić nalazi se na radaru madridskog Reala. Vijest je to koju danas na svojoj naslovnici donosi španska Marca, medij koji je jako blizak klubu sa Santiago Bernabeua. Marca piše

Džanan Musa: BiH je jedna veličanstvena zemlja

Najbolji kadet Evrope, Džanan Musa, za nekoliko dana napunit će 17 godina, a iza sebe već ima zapažene nastupe u ABA ligi i najprestižnijem košarkaškom takmičenju Starog kontinenta – Euroligi.