Cerić osvojila zlatnu medalju na Grand Prixu u Zagrebu

Bosanskohercegovačka džudistkinja Larisa Cerić osvojila je zlatnu medalju na Grand Prixu u Zagrebu.

Cerić je kao nositeljica bila slobodna u prvom krugu, da bi u drugom pobijedila predstavnicu Brazila Camilu Yamakawa. U polufinalnom meču maksimalnim rezultatom je pobijedila Francuskinju Anne M Bairo, a u finalnom meču bila je superiorna protiv predstavnice Litvanije Sante Pakenyte.

Ovim rezultatom Cerić je potvrdila svjetsku klasu i već dugi niz godina spada među najbolje takmičarke na planeti u kategoriji +78 kg.

Ovaj uspjeh joj je donio novih 700 bodova i na ovaj način učvrstila se na drugom mjestu svjetske ranking liste.

Mušku seniorsku reprezentaciju Bosne i Hercegovine predvodio je kapiten Ibro Miladin, a osim njega u ekipi su bili Harun Sadiković, Rijad Dedeić i Aljoša Perić. Najbolji rezultat ostvario je Dedić plasmanom među sedam najboljih takmičara u kategoriji – 90kg, sa dvije pobjede i dva poraza, saopćeno je iz Judo saveza BiH.

Na takmičenju u Zagrebu učestvovalo je 300 džudista i džudistkinja iz 47 zemalja. Svjetsku elitu predvodio je devetorostruki prvak svijeta Teddy Riner.

Previous Legenda bosanskog sporta ušla u Kuću slavnih: Razija Mujanović od sinoć među velikanima
Next Proizvod koji je nadaleko cijenjen: Turci zainteresovani za liskovački kamen

Ponovo sjajan: Double double Nurkića u pobjedi Portlanda (VIDEO)

Jusuf Nurkić nastavlja da pruža odlične partije, a tako je bilo i sinoć u pobjedi njegove ekipe nad Houston Rocketsima 110:102. Nurkić je za 29 minuta provedenih na parketu upisao

RIJEČ

Crnogorski rukometaši pobijedili Srbiju; zeleni dresovi u spomen na anti-srpske Komite iz 1918.

Nakon proglašenja nezavisnosi (2006.) i izdvajanja iz zajednice sa Srbijom, Crna Gora svakodnevno krči put svoje suverenosti. Nedavno usvojeni Zakon o vjerskim zajednicima predviđa vraćanje državi bogomolja izgrađenih do 1918.,

Lana Pudar evropska šampionka na 100m delfin!

Nevjerovatna Lana Pudar je nastup na Evropskom prvenstvu za juniore zaključila trećom, zlatnom medaljom u disciplini 100m delfin isplivavši vrijeme 57.56. Iza naše plivačice ostale su Ruskinje na 2. i