Davis cup: Pobjeda bosanskih tenisera nad južnoafričkim

Prvi bosanskohercegovački reket Damir Džumhur izborio je pobjedu protiv Lloyda Harrisa iz Južnoafričke Republike i tako donio trijumf reprezentacije naše zemlje.

On je savladao Harrisa u prvom setu sa 6:1. Tokom drugog seta, pri rezultatu 2:1 za Džumhura Harris je odustao zbog povrede leđa.

Tomislav Brkić i Mirza Bašić ostvarili su ranije danas pobjedu u dublu u duelu play-offa Prve svjetske grupe Davis cupa protiv Južne Afrike.

Također je donesena odluka kako neće biti petog meča.

Mečevi su se igrali u zeničkoj ‘Areni’.

Previous Bosanska umjetnica Alisa Teletović slikala pred publikom u Abu Dhabiju
Next Sjećate li se heroja u bijeloj majici i adidas tenama?

Lana Pudar 4. u finalu Svjetskog kupa – 100m leptir (Video)

Lana Pudar, najbolja plivačica Bosne i Hercegovine nastupila je danas na utrci Svjetskog kupa u Berlinu, disciplina 100 metara leptir. Pudar je pobijedila kvalifikacionu utrku, dok je u finalu zauzela

Pobjeda Bosne i Hercegovine protiv Rumunije

Reprezentacija Bosne i Hercegovine došla je do prve pobjede u UEFA Ligi nacija slavivši protiv Rumunije rezultatom 1:0. Junak utakmice odigrane večeras na Bilinom polju u Zenici, kao i prije

Lizde ponovo najbolja na Svjetskom prvenstvu u powerliftingu

Almira Lizde je odbranila titulu svjetskog prvaka osvojivši prvo mjesto na Svjetskom prvenstvu u powerliftingu koje se ovih dana održava u Slovačkoj. Ova Konjičanka napravila je svoj najbolji total ikad, čučanj