Dva zlata na Afrika openu za džudo tim Bosne i Hercegovine

Bosanskohercegovački džudisti Harun Sadiković i Rijad Dedeić osvojili su zlatne medalje na Afrika Openu koji je održan ovog vikenda u Luandi (Angola).

Sadiković u svojoj uobičajenoj kategoriji +100 kg osvojio je prvo mjesto, te 100 bodova za svjetsku ranking listu, a u finalnoj borbi pobijedio je domaćeg predstavnika, Pitera Da Silvu.

Dedeić je u kategoriji do 100 kg također osvojio prvo mjesto i 100 bodova za svjetsku ranking listu, a u finalu je pobjedio predstavnika Kameruna, Francka Ulricka Tahman Zana, saopćeno je iz Džudo saveza BiH.

Previous Ahmed Krnjić odradio svoj drugi meč u profesionalnom boksu: Nokautirao protivnika već u prvoj rundi
Next Helez: Bosna i Hercegovina bi na proljećnom zasjedanju NATO-a trebala dobiti kandidatski status

Centar ‘Safet Zajko’ postaje bogatiji za još jedan fudbalski stadion sa umjetnom travom

Privode se kraju radovi na izgradnji drugog fudbalskog stadiona sa umjetnom travom, tribinama i svlačionicama u kompleksu Centra za edukaciju, sport i rekreaciju “Safet Zajko”. Stadion dimenzija 70 puta 40,

Džudo – Mustafa Hebib bronzani na Asia Openu u Libanu

Mladi bosanskohercegovački džudo reprezentativac Mustafa Hebib osvojio je bronzanu medalju na prestižnom kriterijskom internacionalnom turniru Asia Judo Open u Libanu.  Novi velki uspjeh Hebib je ostvario u kategoriji do 81 kg i

Zmajevi bolji od Finske, sutra protiv Španaca za plasman na Svjetsko prvenstvo

Juniorska reprezentacija Bosne i Hercegovine na korak je do plasmana na Svjetsko prvenstvo. Naši mladi košarkaši danas su porazili selekciju Finske rezultatom 95:72, u utakmici za razigravanje za plasman od