Džumhur bolji od četvrtog igrača svijeta: Trijumf za polufinale ATP turnira u Kini i novi skok na ATP listi

Najbolji bosanskohercegovački teniser Damir Džumhur napravio je novu senzaciju, tako što je savladao četvrtog tenisera svijeta i prvog nosioca ATP turnira u Šenženu, Aleksandera Zvereva, rezultatom 2:0 (6:4, 7:6)

Sarajlija je loše ušao u meč i dozvolio je svom protivniku osvajanje prva dva gema. Ipak, nakon toga zaigrao je mnogo bolje, ekspresno vratio brejk i odmah nakon toga napravio još jedan. U nastavku seta oba tenisera su čuvala svoj servis, što je bilo dovoljno bh. predstavniku da povede rezultatom 1:0 u setovima i dođe na korak od senzacije.

Drugi set, gotovo identična priča. Četvrti teniser svijeta je napravio rani brejk, te poveo rezultatom 4:1, ali se Džumhur vratio na 4:4. Pri vodstvu 5:4 Zverev je tražio medicinski tajm-aut, a onda nakon njega došao do tri vezane set lopte. Nekim čudom, bh. teniser je pronašao servis i spasio sve tri set lopte i, pomoću vezanih pet poena, poravnao rezultat na 5:5. Kada je bilo najpotrebnije, Džumhur je zaigrao najbolji mogući tenis, napravio brejk u 11. gemu i odbranio ga u nastavku seta.

U polufinalu Damir će igrati protiv Aleksandera Dolgopolova kome je predao meč Izraelac Dudi Sela.

(Sport Centar/MiruhBosne)

Previous Ivica Osim o meču sa Belgijom: Naši igrači trebaju biti ”normalni” i razmišljati malo drugačije
Next Iz štampe izašla Monografija Drugi Korpus Armije RBiH 1992 – 1995. (Video)

Damir Džumhur u 3. kolu Roland Garrosa

Damir Džumhur je u 2. kolu Roland Garrosa sa 3:1 bio bolji od Kipranina Marcosa Baghdatisa. Odličan meč je odigrao naš najbolji teniser i zasluženo se plasirao dalje. U 1.

Misimović potvrdio: Još jedan fudbaler iz Švedske olučio se za Bosnu

Bosna i Hercegovina je dobila igrača za budućnost. Anel Ahmedhodžić se odučio za dres Zmajeva. Potvrdio je to za SportSport.ba, Zvjezdan Misimović, tehnički direktor i koordinator nacionalnih selekcija Bosne i Hercegovine Nakon

Vujošević saopštio širi spisak igrača za za IV ciklus kvalifikacionih utakmica za Svjetsko prvenstvo 2019.

Stručni štab muške seniorske reprezentacije Bosne i Hercegovine na čelu sa selektorom Duškom Vujoševićem, saopštio je danas spisak od 24 igrača za IV ciklus kvalifikacionih utakmica za Svjetsko prvenstvo