Džumhur pobjednik ATP turnira u Antaliji: Treća ATP titula u karijeri za najboljeg bosanskog tenisera

Najbolji bosanskohercegovački teniser Damir Džumhur pobjednik je ATP turnira u Antaliji.

Dvadesetšestogodišnji Sarajlija je u finalu 486.145 eura vrijednog turnira pobijedio prvog nosioca i 24. igrača na ATP listi Adriana Manarina (Mannarin) 6:1, 1:6, 6:1 za sat i 25 minuta igre.

Džumhur je u svom četvrtom finalu došao do treće ATP titule u karijeri, a prve na travnatoj podlozi. S druge strane, Francuz je drugu godinu zaredom poražen u finalu ovog turnira te je i nakon petog finala bez titule.

Pobjedom na turniru u Antaliji Džumhur će znatno popraviti svoj plasman na ATP rang-listi i od ponedjeljka bi trebao biti 23. igrač svijeta.

Naredne sedmice Džumhura očekuje nastup na Grand slam turniru u Vimbldonu, gdje je postavljen za 27. nosioca. U prvom kolu igrat će protiv Nijemca Maksimilijana Marterera (Maximilian Marterer).

Previous Mostarci se prisjetili slavne bitke u kojoj je grad spojen s ostatkom slobodne teritorije
Next FIFA kaznila FS Srbije zbog četničkog transparenta na tribinama

Kvalifikacije za EP: Odbojkašice Bosne i Hercegovine nakon preokreta savladale Rumuniju

U prvoj utakmici kvalifikacija za odlazak na Evropsko prvenstvo ženska seniorska reprezetnacija Bosne i Hercegovine savladala je reprezentaciju Rumunije. Naše odbojkašice nakon velike borbe i više od dva sata

Taekwondo: Nedžad Husić zlatni na Turkish Openu, medaljama se okitilo još pet naših takmičara

Nedžad Husić, najbolji sportista Bosne i Hercegovine, osvojio je zlatnu medalju na Turkish Openu, turniru G1 kategorije. Nedžad je na putu do zlata ostvario pet pobjeda, čime je potvrdio odličnu

Bosanski reprezentativac ponovo pokazao klasu! Džeko i Inter na korak do finala Lige šampiona

Milan je u prvoj utakmici polufinala Lige šampiona poražen od Intera rezultatom 0:2. Igrala se osma minuta kada je naš Edin Džeko (37) pogodio za prednost Intera. Bio je to