Elvedina Muzaferija 16. u finalu Svjetskog kupa

Najbolja bosanskohercegovačka skijašica Elvedina Muzaferija osvojila je 16. mjesto u finalu Svjetksog kupa i tako okončala uspješnu sezone na ovom takmičenju, javlja Anadolu.

U austrijskom Saalbachu danas se održala utrka spusta, na kojoj je Muzaferija nastupila sa startnim brojem 20 i osvojila 16. mjesto s vremenom 1:46.96.

Muzaferija je jučer nastupila i u finalu superveleslaloma, ali nije završila utrku.

Prva je bila Austrijanka Cornelia Huetter (1:45.08), druga Slovenka Ilka Stuhec (+0.17), a treća Italijanka Nicole Delago (+0.49).

Muzaferija je u disciplini spust zauzela 24. mjesto sa 69 osvojenih bodova. U ukupnom poretku Svjetskog kupa ​​​​​​​završila je na 54. mjestu (151 bod), što su sjajni rezultati u odnosu na uvjete koje ima bh. skijašica iz Visokog.

Previous Bivša HDZ-ova ministrica finansija dobija novu funkciju: Jelka Milićević bit će nova zamjenica direktora Agencije za bankarstvo FBiH!