Emina Omanović treća na svijetu među juniorkama u skoku u dalj u dvorani

“Članica AK Sarajevo Emina Omanović (U16 kategorija) rođena 2007. godine ostvarila je treći rezultat u svijetu u skoku u dalj u dvorani u kategoriji juniorki (U18).

Emina se takmičila sa djevojkama koje su starije od nje, te ostvarila rezultat 5.87 i time postavila apsolutni rekord BIH u skoku u dalj u dvorani i ispunila normu za U18 Evropsko prvenstvo.

Emina će nastupati na EYOF-u 2022. godine u Slovačkoj.

Iz Olimpijskog komiteta Bosne i Hercegovine opisali su je kao – ‘atletski biser’.

Previous Dva srebra za našu državu na SP u kick boks-u
Next Za nabavku 50 automobila RVI 100 posto prve grupe dodijeljeno 1,5 miliona KM

Džumhur bolji od četvrtog igrača svijeta: Trijumf za polufinale ATP turnira u Kini i novi skok na ATP listi

Najbolji bosanskohercegovački teniser Damir Džumhur napravio je novu senzaciju, tako što je savladao četvrtog tenisera svijeta i prvog nosioca ATP turnira u Šenženu, Aleksandera Zvereva, rezultatom 2:0 (6:4, 7:6) Sarajlija

Lejla Tanović pobijedila na trci u Srbiji

Lejla Tanović, četverostruka balkanska i jedanaest puta državna prvakinja Bosne i Hercegovine pobijedila je na UCI C1 trci u Srbiji, te osvojila 60 UCI bodova. Za Tanović bila je to

Ženski fudbal: Pobjeda Bosne u Haifi

Ženska fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine pobijedila je Izrael u gostima – 1:3. Golove za selekciju koju vodi Samira Hurem postigle su Sofija Krajšumović i Dajana Spasojević u prvom, te