Futsal: Bosna i Hercegovina nakon Švicarske deklasirala i Škotsku  (Video)

Futsal: Bosna i Hercegovina nakon Švicarske deklasirala i Škotsku (Video)

Futsal selekcija Bosne i Hercegovine, u okviru 2. kola preliminarne runde kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2020. godine, porazila je večeras pred oko 800 gledalaca u Gradskoj areni „Husejin Smajlović“ u Zenici i selekciju Škotske 10:1 (4:0).

Bosna i Hercegovina se nalazi na čelu grupe F s maksimalnih šest bodova i pred plasmanom u narednu fazu. Strijelci za bh. tim večeras su bili Marijo Aladžić u 5., 12. i 23., Srđan Ivanković u 7., Dejan Pavlović u 13., Bilal Jelić u 21., Anel Radmilović u 22., 32. te dva puta u 38. minuti, dok je za Škote jedini gol postigao Bradley Steedman u 28. minuti.

Futsal: BiH – Škotska (golovi)

Futsal: BiH – Škotska (golovi)Futsal reprezentacija Bosne i Hercegovine rutinski je stigla do druge pobjede na turniru preliminarne runde kvalifikacija u Zenici.Izabranici Ive Kreza lako su savladali Škotsku sa 10:1 i u petak će imati samo da potvrde prvo mjesto u grupi utakmicom protiv Turske.Kao i juče, BiH je od starta nametnula svoju igru i vrlo lako stizala do golova. Kahvedžić se za jučerašnje asistencije revanširao Mariju Aladžiću, a ovaj lako pogodio za 1:0 i otvorio seriju golova. Nakon toga Srđan Ivanković i još jednom Marijo Aladžić. Seriju pogodaka u prvom poluvremenu šutem sa distance zatvara Dejan Pavlović.I drugo poluvrijeme počelo je kao i juče protiv Švicarske. Odmah u uvodnim sekundama BIlal Jelić po peti put pogađa mrežu Škotske, a zatim se u strijelce upisuje i Anel Radmilović za 6:0, a onda i Marijo Aladžić kompletira hat-trick u 23. minutu, te pogađa za 7:0.Uspjeli su gosti u 28. minutu preko Steedmana da postignu utješni gol, ali odmah Anel Radmilović vraća na +7, 8:1.Da Marijo Aladžić ne bude usamljen u postizanju hat-tricka pobrinuo se kapiten bosanskohercegovačke reprezentacije, Anel Radmilović, koji je u 38. minutu postigao svoj treći pogodak večeras i tako Bosnu i Hercegovinu doveo do 9:1, a odmah zatim je postigao i četvrti gol za 10:1.Bosna i Hercegovina u petak od 20.00 igra protiv Turske, posljednji meč ove preliminarne faze, a od 17.00 se sastaju Škotska i Švicarska.Prenos uživo u programu City Televizija BiH!Utakmice u direktom prenosu možete pratiti na zvaničnom YouTube kanalu NS/FS BiH https://www.youtube.com/user/BosniaFootballNFSBIH

Gepostet von City Televizija BiH am Mittwoch, 30. Januar 2019

Izabranici Ive Kreze, koji su sinoć s 7:1 porazili Švicarsku, nakon sutrašnjeg slobodnog dana, odlučujući duel za prolaz u narednu fazu i prvo mjesto u grupi F igrat će u petak u 20.00 sati protiv Turske.

Futsal: BiH – Švicarska (golovi)

Futsal: BiH – Švicarska (golovi)Futsal reprezentacija Bosne i Hercegovine je na otvaranju turnira preliminarnog kruga kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Zenici savladala Švicarsku sa 7:1.Reprezentacija Bosne i Hercegovine do prednosti dolazi u 5’. Golman Stanislav Galić je dobacio loptu na protivnički šesterac do Nermina Kahvedžića koji postiže pogodak za 1:0. Na isti način uzvratili su Švajcarci u 10’. Noel Charrier je asistirao Evangelosu Marcoyannakisu za 1:1. Marijo Aladžić je u 12’ dodao loptu na dva metra od protivničkog gola Kahvedžiću koji petom po drugi put šalje loptu iza leđa Charriera. Treći gol reprezentacija BiH postiže u 17’. Kapiten Anel Radmilović iz auta sa lijeve strane šalje loptu za Josipa Boškovića koji sa oko sedam metara iskosa sa desne strane pogađa suprotni ugao protivničkog gola. Osim ta tri gola, bh. tim je imao inicijativu tokom čitavog prvog poluvremena što se vidi i iz odnosa u šutevima, 22:9 u korist Bosne i Hercegovine. U prvoj minuti nastavka Radmilović prolazi po desnoj strani i šalje loptu na suprotnu stativu ka Kahvedžiću koji postiže svoj treći pogodak za 4:1. Gosti su nastavili da napadaju sa golman-igračem, što je iskoristio bh. čuvar mreže Galić koji u 27’ preko cijelog terena pogađa nebranjeni gol Švajcaraca. Šesti pogodak postigao je kapiten Radmilović u 31’ kada je natrčao na odbijenu loptu i sa pet metara je poslao u mrežu. Bilal Jelić u 37’ prolazi po desnoj strani i šutira precizno za konačnih 7:1. Danas od 20:00 sati u Gradskoj areni “Husejin Smajlović” u Zenici protivnik reprezentaciji BiH biće Škotska. Prenos utakmice pratite uživo u programu City Televizija BiH!Utakmice u direktom prenosu možete pratiti na zvaničnom YouTube kanalu NS/FS BiH -https://www.youtube.com/user/BosniaFootballNFSBIH

Gepostet von City Televizija BiH am Dienstag, 29. Januar 2019

Zbog večerašnjeg trijumfa Švicarske nad Turskom rezultatom 3:2, bh. tim još uvijek i teoretski nije osigurao plasman među prve dvije selekcije, koje će se plasirati u glavnu grupnu fazu i najesen nastaviti takmičenje.

Bosna i Hercegovina ima maksimalnih šest, Turska i Švicarska po tri, a jedina bez bodova je Škotska. Eventualnim porazom BiH od Turske te i trijumfom Švicarske nad Škotskom (petak u 17.00 sati), zatvorio bi se  krug od tri selekcije sa po šest bodova, od kojih bi ipak jedna otpala.

Zbog visokog trijumfa bosanskohercegovačkog tima nad Švicarcima te činjenice da Bosna i Hercegovina nakon dva meča ima i najbolju gol-razliku (17:2), izvjesno je da bi i u tom slučaju “Zmajevi” završili kao prvi u grupi.

Previous Koliko držimo do slavne bosanske prošlosti? Četiri datuma koji zaslužuju adekvatno obilježavanje
Next Dvije prijateljice kreirale bosanski brend opreme za rad u vrtu

U Bosni i Hercegovini postoji interes i potencijal za razvoj karlinga (VIDEO)

Evropski omladinski zimski olimpijski festival (EYOF) koji se održava u Sarajevu i Istočnom Sarajevu donio je sportsku novinu u Bosnu i Hercegovinu. U pitanju je karling, sport koji već

Svjetske igre Specijalne Olimpijade: Bosna i Hercegovina osvojila 10 medalja

Ceremonjm svečanog zatvranja u kojoj su učestvovale velike svjetske muzičke zvijezde, u Abu Dabiju su završene Svjetske igre Specijalne Olimpijade. Domaćini jedne od najuspješnijih i najbolje organizovanih specijalnih olimpijada u Ujedinjenim