Igrači: Idemo dalje, glavu gore; moramo nastaviti ovako i sve će biti u redu

Miralem Pjanić, do isključenja i crvenog kartona kojeg je dobio u 65. minutu sinoćnjeg duela sa Grčkom, odigrao je jednu od najboljih utakmica u dresu fudbalske reprezentacije Bosne i Hercegovine.

Asistirao je za gol Edinu Višći, a potom i postigao pogodak iz slobodnog udarca. Međutim, to nije bilo dovoljno za trijumf u drugom kolu grupe ”J” kvalifikacija za EURO 2020, jer su Grci od 20. minuta susreta zaigrali bolje i zasluženo osvojili bod na zeničkom ”Bilino polju” – 2:2.

”Nažalost, nismo osvojili tri boda. Hvala još jednom cijelom publici. Idemo dalje, glavu gore. Kvalifikacije su duge i svi zajedno, mi to možemo. Volim te Bosno”, napisao je Pjanić.

Poslije sinoćnje utakmice fudbaler Juventusa izrazio je žaljenje zbog dobivenog direktnog crvenog kartona. Pjanić je istakao da nije imao namjeru da udari protivnika, te da se nada da će pauzirati jednu utakmicu, protiv Finske, odnosno da će moći igrati u Torinu 11. juna protiv Italije.

Mnogi su tu situaciju prokomentarisali na način da nije zaslužila ni da se okarakteriše kao prekršaj. Snimak pokazuje Pjanićevu nogu na lopti!

Edin Višća smatra da ekipa mora nastaviti svoj put:

„Dobro smo ušli u meč i napravili presing od samog početka. U drugom poluvremenu smo pali, pa se desio penal i crveni karton. Ne trebamo pasti, moramo nastaviti ovako i sve će biti u redu. Trebali smo da pobijedimo i nadam se da će nam se negdje vratiti.“

Slično razmišlja i Haris Duljević:

„Odlično smo počeli i postigli dva gola, ali smo glupo primili golove. Izgubili smo bodove iako smo dali svoj maksimum. Borili smo se čitavu utakmicu. Imamo dovoljno vremena do juna da se spremimo za Finsku i Italiju. Ako želimo na EP moramo pobjeđivati i u tim utakmicama.“

Ermin Bičakčić je izjavio:

„Tužni smo zbog rezultata jer smo vodili 2:0. Nakon crvenog kartona su oni napadali, mi smo pokušali da se odbranimo, ali nismo uspjeli. Nadam se da će ubuduće biti bolje.“

Bosna i Hercegovina će u trećem kolu grupe ”J” kvalifikacija za EURO 2020 biti gost Finske u Tampereu 8. juna, a tri dana kasnije na megdan će ići trenutnom lideru na tabeli.

Italije ima šest bodova poslije dva odigrana kola. Grčka i Bosna i Hercegovina su sakupila po četiri, Finska tri, dok su Armenija i Lihtenštajn bez bodova.

Previous Presuda Radovanu Karadžiću pobjeda je bosanskog društva!
Next 'Mlada Vojvodina' skinula i spalila transparent koji veliča presuđenog zločinca

‘Za mene nije bilo dileme, ovdje pripadam’

Današnjim okupljanjem u Zenici počinju pripreme „A“ reprezentacije Bosne i Hercegovine za junske utakmice kvalifikacija za Evropsko prvenstvo. U Trening kampu su održane i prve medijske aktivnosti, a novinarima su

Amar Osim novi šef stručnog štaba FK Velež

–Obavještavamo sportsku javnost te članove, navijače i simpatizere našeg kluba da će dužnost šefa stručnog štaba FK Velež, na period od jedne godine, uz mogućnost produženja saradnje za još jednu

Garza najbolji košarkaš NCAA lige, naredni korak – NBA i bosanska reprezentacija

Bosansko-američki košarkaš Luka Garza proglašen je za najboljeg igrača američke koledž lige. 22-godišnjak s Univerziteta Iowa osvojio je niz priznanja u svojoj završnoj sezoni u NCAA ligi – Naismith Player