Ismail Barlov plasirao se u finale Svjetskog prvenstva

Ismail Barlov reprezentativac Bosne i Hercegovine plasirao se u finale Svjetskog seniorskog prvenstva u paraplivanju koje se održava u Mančesteru.

Takmičar Plivačkog kluba SPID iz Sarajeva u disciplini 50 metara prsno ostvario je rezultat 1:07.84 u klasi SB2.

Ismail Barlov sa samo 12 godina uspio je izboriti A normu za nastup na Svjetskom seniorskom prvenstvu.

“Prvi put u istoriji naše zemlje da se vijori naša zastava na Svjetskom prvenstvu u paraplivanju”, napisao je Amel Kapo, selektor reprezentacije BiH i šef stručnog štaba PK SPID.

Finalna trka u disciplini 50 metara prsno na programu je danas u 17 sati.

Ismail Barlov priliku za još jedan dobar rezultat imaće i sutra kada će nastupiti u disciplini 150 metara miks.

Bh. boje u Mančesteru brani i Ismail Zulfić koji će nastupiti u disciplini 50 delfin.

Previous Zenička tržnica puna je kupaca i prodavača
Next Promocija knjige ‘Putovanje kroz Bosnu 1530’

Mirza Bašić pobijedio u Sofiji – prvi ATP pehar u karijeri za našeg tenisera!

Bosanskohercegovački teniser Mirza Bašić iznenađujuće je trijumfovao na pola miliona eura vrijednom ATP turniru u glavnom gradu Bugarske Sofiji. Bašić je u finalu nadigrao Mariusa Copila s 2:1 u

Predstavnice BiH sestre Samardžić osvojile zlatne medalje u judou na Evropskim univerzitetskim igrama

Judistice iz Bosne i Hercegovine Anđela i Aleksandra Samardžić osvojile su zlatne medalje na Evropskim univerzitetskim igrama održanim u Poljskoj, javlja AA. Na judo šampionatu koji se održava u okviru

Ženski fudbal: Pobjeda Bosne u Haifi

Ženska fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine pobijedila je Izrael u gostima – 1:3. Golove za selekciju koju vodi Samira Hurem postigle su Sofija Krajšumović i Dajana Spasojević u prvom, te