Kvalifikacije za EP – Odbojkašice Bosne i Hercegovine savladale Latviju

Ženska odbojkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine je u Kaknju savladala selekciju Latvije rezultatom 3:0 u okviru kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Ekipa Gorana Nešića je sjajno otvorila susret i povela sa 5:1 nakon čega je ekipa Latvije pozvala timeout. Nastavile su odbojkašice Bosne i Hercegovine sa sjajnom igrom i bez većih problema slavile u prvom setu rezultatom 25:8.

Odbojkašice Latvije su nešto bolje otvorile drugi set, ali su odbojkašice Bosne i Hercegovine brzo preuzele vodstvo (10:6) i mirno privele kraju i drugi set koji su dobile rezultatom 25:16.

Latvijke su bile bolje i na otvaranju trećeg seta. Imale su vodstvo od tri poena razlike (5:8), a onda u taboru Bosne i Hercegovine pozivaju timeout koji je brzo urodio plodom budući da su naše odbojkašice preuzele vodstvo (11:9) i bez većih problema slavile i u trećem setu (25:16) za drugu pobjedu u okviru kvalifikacija za Euro.

Bosnu i Hercegovinu su do pobjede vodile Dajana Bošković sa 14 poena, Verica Simić sa 10 poena i Edina Selimović koja je osvojila 9 poena. U ekipi Latvije najbolja je bila Elizabeta Pastare koja je osvojila 7 poena.

Nakon dva kola naše odbojkašice su na prvom mjestu sa pet osvojenih bodova. Naredni susret odbojkašice Bosne i Hercegovine igraju u Guadalajari protiv Španije.

Bosna i Hercegovina – Latvia 3:0 (25:8, 25:16, 25:16)

Dvorana: KSC Kakanj. Gledalaca: 800

Sudije: Milan Rajković (Hrvatska), Atanas Varbanov (Bugarska).

BOSNA I HERCEGOVINA: Paradžik, Popović, Bošković, Biberdžić, Dragutinović, Isanović, Slijepčević, Selimović, Ivković, Simić, Božić, Gajić, Hadžić, Radišković. Trenr: Goran Nešić.

LATVIA: Ragozina, Treija, Abolina, Pastare, Linina, Dolotova, Šimkuse, Hrapane, Stazdina, Emberekte, Levinska, Morozova, Lazda, Dzierkale. Trener: Inguna Minusa.

(KakanjLive/MiruhBosne)
Previous Gradačac - Prva godišnjica izgradnje spomen obilježja 'Ljiljan' (VIDEO)
Next Asim Šahman - Poznati rukometni trener u projektu proizvodnje aronije i borovnice

Bosanski rukometaši pred novi meč na EP: Moramo sanjati o daljem napredovanju u glavni krug, koliko god to nekima zvučalo nerealno

Bosna i Hercegovina igra svoj treći muški EHF EURO zaredom i nada se da će dobiti prvu pobjedu na nekom velikom takmičenju. U dva prethodna izdanja pokazali su svoj borbeni duh, ali nisu

Bosanski borac Haris Biber pobjednički se vratio u ring – nokautirao favorizovanog suparnika iz Australije

Bosanski kickboxe Haris Biber na MMA manifestaciji Alpha Fight Series, održanoj u Dubaiju u, ostvario je najveću pobjedu u svojoj karijeri. Biber je pobijedio poznatog Elliota Comptona iz Australije. Biber je

Legendarni Juninho: Pjanić je najbolji izvođač slobodnih udaraca na svijetu (Video)

Jedan od najboljih izvođača slobodnih udaraca svih vremena je svakako Brazilac Juninho. On je u izjavi za francuski L’equipe rekao da je danas od aktivnih igrača, najbolji izvođač definitivno naš