Kvalifikacije za Eurobasket: Poraz košarkaša Bosne i Hercegovine od Francuske

Košarkaši Bosne i Hercegovine u 2. kolu grupe E kvalifikacija za Eurobasket 2025. godine u tuzlanskoj dvorani Mejdan poraženi su od Francuske rezultatom 64:74, javlja Anadolu.

Utakmicu su otvorili Džanan Musa poenima za BiH i Guerschon Yabusele za goste. Sve do finiša prvog perioda gledala se izjednačena utakmica, a onda su reprezentativci BiH otišli na 15:9 sa vezanih šest poena Kenana Kamenjaša.

U posljednjoj minuti revanširali su se Francuzi koji su trojkama Andrewa Albicyja i Matthewa Strazela preokrenuli i prvi period riješili u svoju korist rezultatom 15:16.

Identična igra viđena je do poluvremena. Bosna i Hercegovina i Francuska bile su izjednačene do finiša, a onda su gosti trojkom Paula Lacombea otišli na 27:33. Bosna i Hercegovina je odbranila nekoliko napada, a sa slobodnih bacanja Ajdin Penava je postavio konačnih 32:34 u prvom poluvremenu.

Najefikasniji u prvom dijelu utakmice su bili Edin Atić a 11 poena u redovima BiH, a Isaia Cordinier s devet kod Francuza.

Musa je na početku drugog dijela poravnao na 34:34, a onda je uslijedila serija Francuza 13:0 za 34:47 i to je bila najveća prednost na utakmici. Uslijedila je mini serija domaće reprezentacije za 39:47, a u posljednji kvartal ušlo se s prednošću gostiju 48:57.

Serijom 6:0 na startu četvrtog perioda Bosna i Hercegovina se primakla na 54:57, nakon čega je Vincent Collet, selektor Francuske, zatražio minutu predaha. Francuzi su uspjeli osujetiti nalet Bosne i Hercegovine sačuvavši prednost do pet poena razlike.

U posljednjih tri minuta gosti stižu do dvocifrene prednosti 58:69 i rješavaju pitanje pobjednika.

Najefikasniji u redovima BiH bili su Musa s 15, Kenan Kamenjaš s 14 i Atić s 13 poena, a kod Francuza Yabusele sa 16 i Vicente Poirier s 13.

Previous Sarajevo je jedna od ovogodišnjih najcjenjenijih destinacija za odmor: Apsolutno predivan evropski grad, pišu Britanci
Next Graham Bamford, spalio se zbog pasivnosti svoje zemlje tokom agresije na Bosnu - u svakoj je dječijoj žrtvi gledao svoju kćerku

Bajramović: Nije lako u Njemačkoj kao auslender, bez obzira što si čitav život tu

Njegovo ime se nikada nije skandiralo, ali je bio omiljen među navijačima. Nije bio ni zvijezda, ali i kod svih selektora je bio omiljen. Nezamjenjiv. Uvijek je ostavljao srce na

Spaha, Miske, Vedo, hvala vam!

„A“ reprezentacija Bosne i Hercegovine remizirala je danas na „Bilinom polju“ 0:0 u prijateljskom meču sa Crnom Gorom. Prvih 17 minuta utakmice na terenu su proveli tri igrača koja

Zmajevi protiv Litvanije od 18:00 sati idu po prvu medalju

Juniorski reprezentativci Bosne i Hercegovine poručuju kako će igrati maksimalno posvećeno i na najvišem mogućem nivou kako bi u današnjoj utakmici za treće mjesto na Evropskom košarkaškom prvenstvu “A” divizije,