Home » Liga šampiona: Bošnjak Terzić nakon trijumfa Dortmunda nad Parižanima – morate zaslužiti svoj put do Wembleya

Niclas Fuellkrug iz Borusije Dortmund pogodio je gol u prvom poluvremenu i donio pobjedu od 1-0 nad gostima Pari Sen Žermenom u uvjerljivoj prvoj utakmici polufinala Lige prvaka u srijedu.

Nico Schlotterbeck je ubacio loptu u stazu Fuellkruga, a njemački napadač je savršeno kontrolisao loptu prije nego što je nisko izbušio golmana Gianluigija Donnarumme u 36. minuti.

PSŽ-u, koji je tek postao šampion Ligue 1 i očajnički želi da osvoji svoj prvi trofej u Ligi šampiona, teško je išao protiv disciplinovane njemačke odbrane, posebno u prvom poluvremenu kada je napadač Kylian Mbappe u velikoj mjeri neutralisan.

U revanšu u Parizu narednog utorka, pobjednik će se suočiti sa Bayernom iz Minhena ili Real Madridom, koji su remizirali 2-2 u svojoj prvoj utakmici u Njemačkoj, u finalu na Wembleyu 1. juna.

May 01, 2024 in Dortmund, Germany. (Photo by Alex Grimm/Getty Images)

“Bila je to zaslužena pobjeda, dobar timski učinak”, rekao je trener Dortmunda Edin Terzić. “Mogli smo postići više golova, ali i oni.”

“Zato je rezultat OK sa moje tačke gledišta. Trčali smo dosta, ali to je neophodno u ovakvoj utakmici.”

“Morate zaslužiti svoj put do Wembleya. Sve što nam sada treba je remi u revanšu, ali želimo i pobjedu sljedeće sedmice” – kazao je mladi trener EdinTerzić, čije je porijeklo s očeve strane iz Donjeg Vakufa.

Pobjeda je također potvrdila da će Njemačka dobiti peto mjesto u kvalifikacijama za Ligu šampiona naredne sezone.