‘Mi ćemo dati sve za Bosnu i Hercegovinu i za ovaj grb’

Košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine savladala je u prvom kolu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2023. godine selekciju Češke rezultatom 98:90.

Bio je ovo susret sa dva potpuno suprotna poluvremena, a nakon pobjede zadovoljan je bio selektor Vedran Bosnić.

“Sjajna utakmica jer smo pobjedili i zaslužili smo to. Još uvijek se osjeća da nismo navikli igrati pred publikom. Ako se sjećate i u Tuzli prije dvije godine bilo je pritiska pred publikom. Jako velike su emocije, probali smo se što više opustiti i da se fokusiramo igrati od prve minute kao prvo poluvrijeme.

Dobra reakcija nakon poluvremena, nakon razgovora. Vidjelo se da žele, vidjelo se da smo dali sve od sebe i na kraju smo pobjedili. Jako bitna pobjeda koja nam omogućava da se borimo, da bude još jedan naš veliki san, da idemo na Svjetsko prvenstvo. Motivisani smo i želimo da pobjedimo svaku utakmicu!”, rekao je zadovoljni selektor Vedran Bosnić.

Jedan od najboljih pojedinaca večeras bio je Emir Sulejmanović koji je postigao 15 poena.

“Očekivali smo tešku utakmicu pošto imaju mnogo dobrih šutera. Dali smo im previše šuteva i to je rezultiralo brojnim trojkama, Na poluvremenu smo rekli da ćemo igrati jače i drugom dijelu smo polkazali karakter. Hvala publici koja nam je dala podršku i vjerovala u nas.”, rekao je Sulejmanović.

Osvrnuo se Sulejmanović i na to da li naš tim može na Svjetsko prvenstvo.

– Ja bih najviše volio da idemo dan po dan pošto vidimo da ne možemo ništa planirati. Želimo da uživamo u ovome, mi ćemo dati sve za Bosnu i Hercegovinu i za ovaj grb.

Naš susret će za tri dana odigrati i drugi susret protiv selekcije Bugarske.

(N1/MiruhBosne)

Previous Pobjeda bosanskih košarkaša na startu kvalifikacija za SP
Next Do kraja godine isporuka američkih helikoptera namijenjenih OS Bosne i Hercegovine

Mesud Pezer osvojio 2. mjesto na prestižnom mitingu Dijamantske lige u Štokholmu

Bosanskohercegovački atletičar Mesud Pezer osvojio je drugo mjesto na mitingu Dijamantne lige u švedskom gradu Štokholmu.  Pezer je u petoj seriji bacio kuglu na 19.65 metra, a bolji od njega

Edin Džeko kapitenski: ‘Još se nismo odrekli prvog mjesta’

Grčka i Bosna i Hercegovina u nedjelju igraju važnu u svom kvalifikacijskom ciklusu za SP, a Edin Džeko je najavio borbu – ne samo za mjesto koje vodi u Rusiju,

Elvir Baljić: Safet Sušić je naš najbolji fudbaler u historiji, niko mu se nije ni približio

Nekadašnji reprezentativac Bosne i Hercegovine, član Real Madrida i aktuelni trener bosanskohercegovačkoh prvoligaša Tuzla Cityja Elvir Baljić izjavio je kako je bivši selektor reprezentacije Bosne i Hercegovine Safet Sušić najbolji