Minimalan poraz Bosne i Hercegovine od Španije

„A“ reprezentativci Bosne i Hercegovine poraženi su večeras u prijateljskom susretu na stadionu Gran Canaria u Las Palmasu od Španije sa 0:1.

Već u prvoj minuti Edin Višća je pokušao iskosa sa desne strane, ali je Kepa Arrizabalaga zaustavio njegov udarac.

Španci su prvi put zaprijetili u 16′ kada je Marco Asensio šutirao sa ivice kaznenog prostora, a Ervin Zukanović je skrenuo loptu u korner.

Sa distance je pokušao i Isco u 19′, no lopta odlazi preko gola.

Do kraja prvog perioda igre domaći tim je imao više loptu u posjedu, ali nije bilo mnogo prilika. Edin Džeko je nakon dodavanja Amera Gojaka u finišu prvog poluvremena pokušao iskosa sa lijeve strane šesnaesterca Španije, ali nije bio precizan, dok je na drugoj strani nakon ubačaja Isca Asensio glavom sa desetak metara loptu poslao pored gola.

U nastavku je Španija imala prvu šansu. Isco je u 47′ centrirao sa lijeve strane, a Alvaro Morata neometan glavom sa peterca šutira preko gola.

Uzvratio je bosanskohercegovački tim u 52′ kada je Edin Višća ubacio sa desne strane, a Rade Krunić na suprotnoj stativi nije zahvatio loptu na najbolji način.

Odličnu priliku domaći tim je promašio u 58′. Šut Asensia je odbranio Ibrahim Šehić, a lopta se odbila do Morate koji sa svega 4 metra promašuje prazan gol.

Španci u 78′ postižu pogodak. Isco je još jednom šutirao sa ivice kaznenog prostora, Šehić odbio loptu na koju je natrčao Brais Méndez i sa desetak metara postigao pogodak za 1:0. Do kraja susreta više nije bilo prilika i rezultat se nije mijenjao.

Spain v Bosnia and Herzegovina -UEFA Nations league : News Photo

Selektor Robert Prosinečki nakon meča:

„Odigrali smo dobro ovaj meč. U prvom poluvremenu smo dobro stajali na terenu i parirali selekciji Španjolske. Oni su imali više loptu u posjedu i dominirali su u drugom poluvremenu, a mi smo pali. Na kraju smo nažalost primili gol koji se možda mogao i izbjeći. Ipak možemo biti zadovoljni jer su momci dali sve od sebe.“

Bosna i Hercegovina je nastupila bez nekoliko standardnih igrača – Pjanić i Šunjić ponajviše su nedostajali. Svakako, navijači se pitaju zašto pored toliko neafirmisanih igrača u reprezentaciji nema nekih poznatijih imena poput Kolašinca, Hajrovića, Vrančića.. Sve u svemu, Zmajevi se nisu obrukali. Bio je to prvi poraz u posljednjih deset mečeva.

Podsjetimo, u Ligi nacija ostvarili su plasman među 12 elitnih selekcija Evrope!

Previous Jakovič: Više ste postigli nego što možda mislite (VIDEO)
Next Bosanska fudbalska legenda: Safet Sušić među 11 legendi ekipe Paris SG

Premijer liga BiH: Derbi nije odlučio šampiona, navijači Sarajeva slave remi (FOTO)

Derbi vječitih rivala, 105. prvenstveni duel Sarajeva i Željezničara završen je bez pobjednika. I bez golova – 0:0. Remi je prolongirao odluku o novom šampionu BiH iako je Bordo

U jednom danu rasprodane sve ulaznice za utakmicu Bosna i Hercegovina – Grčka

Sve ulaznice za utakmicu Bosna i Hercegovina – Grčka rasprodane su za manje od 24 sata, potvrđeno je u Nogometnom/Fudbalskom savezu BiH (N/FS BiH) za Anadolu Agency (AA). Za meč

Bajević odabrao igrače za oktobarske utakmice reprezentacije Bosne i Hercegovine

Reprezentacija Bosne i Hercegovine narednog mjeseca igra tri utakmice a najvažnija je ona sa Sjevernom Irskom u okviru baraža za plasman na EURO 2020. Za ovaj susret koji je zakazan