Home » Minimalan poraz ‘Zmajeva’ u Empoliju

Minimalan poraz ‘Zmajeva’ u Empoliju

U prijateljskoj utakmici koja je odigrana na stadionu Carlo Castellani u Empoliju, Italija je savladala Bosnu i Hercegovinu rezultatom 1:0 (0:0). Ovo je za „Azure“ bio posljednji test pred nastupajuće Evropsko prvenstvo u Njemačkoj, a našoj selekciji, nakon susreta protiv Engleske, još jedna kvalitetna provjera pred utakmice u A diviziji UEFA Lige nacija koje ih očekuju na jesen ove godine.

U 8’ Bosna i Hercegovina je imala odličnu priliku, kada je Gianluigi Donarruma odbranio udarac Harisa Hajradinovića. Tri minuta kasnije, nakon šuta Federica Chiese, Kenan Pirić je odlično odbranio. Pirić je bio na visini zadatka i u 14’, kada je zaustavio prodor Davidea Fratessija. U 18’ Jusuf Gazibegović je izveo slobodan udarac, a Donarruma je loptu ispod prečke izbacio u korner. Andresa Cambiaso je u 24’ minutu dobro centrirao sa lijeve strane, a Nihad Mujakić u posljednji trenutak intervenisao ispred Raoula Bellanove. Igrao se 38’ kada je Federico Chiesa uputio centaršut sa lijeve strane, a Davide Fratessi preciznim udarcem iz voleja sa 10-ak metara poslao loptu u mrežu.

Prvu priliku u drugom poluvremenu imali su Italijani, kada je Gianluca Scamacca odlično šutirao, ali Pirić još jednom dobro intervenisao i skrenuo loptu u korner. Ponovo su Scamaca i Pirić imali duel u 73’, ali je naš golman i ovaj put izašao kao pobjednik, odbranivši udarac italijanskog napadača sa 10-ak metara, nakon centaršuta Cambiasa.

A. Ahmedhodžić je u finišu meča propustio odličnu priliku za izjednačenje.

Haris Hajradinović je imao odličnu priliku na početku utakmice, ali se istakao golman i kapiten Italije Gianluigi Donnarumma.

„Igrali smo protiv evropskih prvaka i stvorili dovoljan broj prilika da damo gol, ali nam se danas „nije dalo“. Imali smo dobre šanse i u prvom i u drugom poluvremenu, ali nismo imali sreće. Stvara se pozitivna priča i stvara se dobra atmosfera u reprezentaciji i nadam se da će tako biti u budućnosti“, rekao je Hajradinović.

Madžid Šošić je ušao u igru u 89. minutu utakmice protiv Italije i upisao svoj zvanični debi.

„Osjećaj je nevjerovatan i neopisiv. Debi za reprezentaciju je san svakog igrača koji sam sada ispunio i hvala Bogu na tome. Italija je velika reprezentacija i borili smo se, što navijači očekuju od nas. Mislim da smo ispunili sve što je selektor od nas zahtijevao. Rezultati će sigurno doći u budućnosti i nadam se da ćemo i na velikim takmičenjima da obradujemo naše navijače“, istakao je Šošić.