Muzaferija: „Svi žele da pobjeđuju u Svjetskom kupu – to je cilj“

Italijanka M. Bassino pobijedila je danas u prvoj utrci Svjetskog kupa u spustu u Crans Montani. Druga je bila njena zemljakinja F. Brignone a na postolje se popela i favorizovana L. Gut-Behrami, dok je naša E. Muzaferija s 4. mjestom postigla najbolji rezultat do sada.

-Gut-Behrami je možda potrošila malo više energije samo gledajući kraj subotnje trke, jer je nenajavljena bosanskohercegovačka skijašica Elvedina Muzaferija umalo zauzela mjesto na podijumu startajući s 28. mjesta.

Muzaferija je propustila postolje za 0,11 sekundi, ali je bila četvrta ne samo zbog svog prvog plasmana u top 10 Svjetskog kupa, već i najboljeg rezultata Svjetskog kupa u historiji alpskog skijanja Bosne i Hercegovine.

“Osjećala sam se vrlo ugodno i samopouzdano posljednjih nekoliko sedmica”, rekla je Muzaferija, koji je prošle nedjelje osvojila Evropski kup u spustu u Crans Montani.

“Uvijek sam bila prilično dobra na ovoj stazi, sviđa mi se”, rekla je 24-godišnjakinja. “Prošla godina nije bila tako ljubavna priča – završila sam u mrežama – ali ove godine je u redu.”

Muzaferija, koja prije subote nije završila na više od 14. mjesta u utrci Svjetskog kupa, sada ima pogled do neba dok gleda u budućnost, piše fis-ski.com, oficijelna stranica Međunarodne skijaške federacije.

„Svi žele da pobjeđuju u Svjetskom kupu – to je cilj“, rekla je ona.

Podsjećamo, Muzaferija je jučer zauzela 18. mjesto, što je bio njen najbolji rezultat u spustu. Danas već znatno nadmašen.

U nastavku možete pogledati nastup naše skijašice.

(MiruhBosne)

Previous Više od 400 omladinaca prisustvovalo historijskom času o Igmanskoj džamiji
Next Sarajevska Bosna osvojila Kup 'Mirza Delibašić'

Teniseri Bosne i Hercegovine izborili baraž za Svjetsku grupu Davis cupa!

Teniska  reprezentacija Bosne i Hercegovine u Bratislavi je pobijedila  selekciju Slovačke sa 3:2 u 2. kolu Prve grupe Euro-afričke zone. Ovom pobjedom bh. teniseri ostvarili su historijski uspjeh jer

Torino je danas bosanski! Naši navijači raspjevani čekaju večerašnji duel s Italijom (VIDEO)

Brojni navijači sa zastavama i šalovima Bosne i Hercegovine od jutros defiluju ulicama i trgovima Torina, gdje prave veoma dobru atmosferu. Fudbalsku reprezentaciju Bosne i Hercegovine večeras na ”Allianz” stadionu