Najbolja bosanska biciklistkinja Lejla Njemčević druga na Svjetskom kupu

Najbolja bosanskohercegovačka biciklistkinja i trenutno druga biciklistkinja svijeta u maraton disciplini Lejla Njemčević osvojila je drugo mjesto na četvrtom izdanju ovogodišnjeg Svjetskog kupa u maratonu održanom u Turkiye, javlja AA.

Pobjedu ispred bh. takmičarke odnijela je trenutno prva biciklistkinja svijeta Katazina Sosna iz Litvanije, dok je podiji sa trećim mjestom upotpunila Stefanie Dohrn iz Njemačke.

Bh. takmičarka je vodila utrku od samog početka, međutim uslijed visoke temperature koja je dosezala čak 45 stepeni, Lejla Njemčević je u posljednjih 10 kilometara izgubila prednost te je litvanska takmičarka zasluženo pobijedila.

U samom vrhu Svjetske maraton ranking liste nije došlo do promjene, dok je izvjesno da će se do kraja sezone za prvo mjesto boriti upravo Lejla Njemčević i Katazina Sosna.

Naredna utrka za Njemčević je Svjetsko prvenstvo u septembru mjesecu koje se održava u Danskoj.

Izvor: Agencije

Previous „Slobodarskim danima viteškog grada Bužima“ prisustvovao veliki broj Bužimljana, kao i najviši zvaničnici države
Next Novo evropsko finale za najbolju bosansku plivačicu

Karatisti osvojili 11 medalja

Na WKF (Svjetska karate federacija) Ligi za mlade, koja je održana u Veneciji od 07. do 10.12.2023. godine, sudjelovalo je ukupno 4.130 karatista iz 81 zemlje 11 takmičara iz Bosne

Jure Franko o Igrama ‘84: Sarajevo je ujedinilo svijet

Kada se govori o Zimskim olimpijskim igrama u Sarajevu prije 40 godina, većini ljudi na um padaju naredne asocijacije: Vučko, Pahuljica i slogan „Volimo Jureka više od bureka“. Vučko je

Teletović i Sikiraš podržali zlatne kadete

Kadetska košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine u Zaragozi igra Svjetsko prvenstvo, a u prvom susretu izabranici selektora Josipa Pandže savladali su Dominikansku Republiku rezultatom 84:59, piše Faktor.ba. Iako oslabljeni neigranjem