Odlični Džumhur prošao u treće kolo US Opena (Video)

Najbolji bosanskohercegovački teniser, Damir Džumhur, nastavio je sa fenomenalnim igrama u posljednje vrijeme, te je pobjedom rezultatom 3:1 (4:6, 6:4, 6:0 i 6:1) nad Cedrik-Marcelom Stebeom plasirao u treće kolo US Opena.

Džumhur je protiv Stebea zabiježio 14. pobjedu u posljednjih 17 mečeva i tako zakazao duel sa boljim iz duela Grigor Dimitrov – Andrey Rublev.

Prvi set je bio loš za našeg tenisera. Već u prvom gemu Sarajlija je napravio brejk, ali je Stebe uzvratio istom mjerom u narednom. U finišu seta viđena su tri gema. Prvo je Stebe stekao prednost rezultatom 5:3, Džumhur je ekspresno uzvratio, ali je Nijemac ponovo napravio brejk i rezultatom 6:4 set odveo u svo ju korist.

Nakon toga, buđenje Džumhura koji je odigrao fenomenalno u nastavku. Drama je viđena i u drugom setu i to je bio krajnji domet Stebea. Na 4:4 Damir pravi brejk i bez izgubljenog poena poravnava rezultat.

U trećem i četvrtom setu je bh. teniser bio jedini koji je “postojao” na terenu. Osvojio je, nevjerovatnih, 12 gemova zaredom i tako dolazi do trijumfa. U trećem setu bilo je 6:0, a u četvrtom 6:1.

Džumhur će u trećem kolu US Opena igrati protiv boljeg iz duela Andrey Rublev-Grigor Dimitrov.

SC

Previous Kuća Gradaščevića – historijski spomenik Gradačca i Bosne i Hercegovine /Foto/
Next 1. septembra 1355., u povelji bana Tvrtka I. Kotromanića prvo spominjanje Starog grada Visokog

U17 fudbalska reprezentacija naše zemlje izborila plasman na Evropsko prvenstvo, drugo uzastopno

Kadetska reprezentacija Bosne i Hercegovine je već drugu godinu zaredom uspjela da se plasira na najveću evropsku smotru fudbala. Iako su izabranici Sakiba Malkočevića poraženi danas od favorizovane Engleske sa

Bajević uputio poziv Zmajevima za baraž: Imamo ogromnu ambiciju da se plasiramo na EP

„A“ reprezentacije Bosne i Hercegovine i Sjeverne Irske će 26. marta 2020. u Zenici odigrati polufinalnu utakmicu play-offa za plasman na EURO. Nakon ovog susreta u slučaju pobjede, 31. marta

Danas veliko finale Red Bull Cliff Divinga u Mostaru

Trening skakača počinje u 14 sati, a takmičenje je na rasporedu od 15 sati. Stari most će za vrijeme takmičenja biti zatvoren za prelazak. Ulaz je slobodan. Sve je spremno