Pet medalja za bosanske taekwondo reprezentativce na EP u Talinu i Sarajevu

Lamija Alihodžić osvojila je bronzanu medalju za Bosnu i Hercegovinu posljednjeg dana Svjetskog taekwondo prvenstva za kadete u Sarajevu.

Predstavnica naše zemlje je u kategoriji žena preko 176cm osvojila prvu medalju u olimpijskom taekwondo sportu i tako ispisala historiju u kategoriji kadeta na ovom nivou takmičenja. Predstavnica Bosne i Hercegovine bila je slobodna u prvom kolu voljom žrijeba, a u četvrtfinalu je slavila u meču sa predstavnicom Italije rezultatom 2:0. U polufinalnom meču zaustavljena je od predstavnice Irana koja je kasnije postala prvakinja svijeta.

Inače danas je u areni hotela Hills uspješno okončano četverodnevno takmičenje na kojem su učestvovalo preko 600 takmičara iz 73 zemlje. U Sarajevu je boravilo preko 1000 gostiju, a svi prisutni imali su riječi hvale za organizaciju i kvalitet takmičenja.

Taekwondo reprezentacija BiH nastupila je nešto ranije u Tallinu (Estonija) gdje se održalo Evropsko taekwondo prvenstvo u olimpijskim kategorijama i Evropsko taekwondo prvenstvo za juniore.

Medalje su osvojili:

Nadina Mehmedović bronzana na Evropskom taekwondo prvenstvu u olimpijskim kategorijama.

Nadina je u prvom meču savladala predstavnicu domaćina Estonije sa 2:0, da bi u drugoj borbi bila bolja od predstavnice Srbije sa 2:1. U borbi za ulazak u finale Nadina je poražena od predstavnice Srbije, ali je osvojila bronzanu medalju.

Ada Avdagić bronza (Evropsko prvenstvo u olimpijskim kategorijama).

Ada Avdagić savladala je predstavnice Andore i Njemačke, da bi u polufinalu bila zaustavljena od predstavnice Švedske čime je osvojila bronzanu medalju.

Benjamin Husić bronza (Evropsko juniorsko prvenstvo).

Benjamin Husić bio je bolji od predstavnika Njemačke i Ukrajine, a u polufinalnom meču poražen je od predstavnika Srbije.

Sara Pidro srebro (Evropsko juniorsko prvenstvo).

Sara Pidro osvojila je srebrenu medalju sjajnim nastupom i pobjedama nad predstavnicama Kipra, Hrvatske i Španije. U finalnom meču poražena je od predstavnice Bugarske, čime je osvojila srebrenu medalju.

Previous Selimović osvojio zlatnu medalju na Evropskom prvenstvu u kickboxingu
Next Nurkić u Srebrenici: Želim pomoći ovoj djeci izgradnjom škole i košarkaškog terena

ŽIVOT

Nakon Tuzle i Neuma, proslavljeni bosanski fudbaler investira i u Sarajevu

Reprezentativac Bosne i Hercegovine Miralem Pjanić posjetio je Općinu Centar, te načelnika Srđana Mandića u neslužbenom razgovoru upoznao o poslovnim aktivnostima – biznisu koji obavlja na području općine Centar. Na

TURIZAM

Najbolji svjetski skakači u vodu ponovo u Mostaru

Red Bull Cliff Diving Svjetsko prvenstvo i ove godine dolazi u Bosnu i Hercegovinu. Najbolji svjetski skakači u vodu će 24. septembra na Starom mostu ponovo izvoditi nevjerovatne skokove kojima

Bihać: Radovi na sportskoj dvorani “Luke” konačno su završeni

Nova ljepotica sprema je za upotrebu… Rekonstruisani i dograđeni objekt Sportske dvorane Luke, pored kompletno renovirane velike sale, ima još jednu novodograđenu veliku salu za loptačke sportove. Sanirane su postojeće