Pezer izborio plasman u sutrašnje finale u bacanju kugle na EP-u u Istanbulu

U periodu od 2. do 5. marta u Istanbulu se održava Evropsko atletsko prvenstvo.

Na današnjem programu su bile polufinalne kvalifikacije u disciplini bacanje kugle u kojima je nastupao predstavnik Bosne i Hercegovine, Mesud Pezer.

U polufinalnom nastupu, Pezer je kuglu bacio na udaljenost od 20,20 m što je bilo dovoljno da se plasira u finalnu seriju Evropskog atletskog prvenstva.

„Sretan sam što će Bosna i Hercegovina imati svog predstavnika u finalu jednog velikog takmičenja kao što je Evropsko atletsko prvenstvo. Nastup u finalnoj seriji je sutra, daću sve od sebe da ostvarim što bolji plasman na ovom prvenstvu.“

Amel Tuka pobijedio je u četvrtoj kvalifikacijskoj trci te je uspio izboriti plasman u polufinale u trci na 800 metara. Tuka je pobijedio s vremenom 1:47.22

Abedin Mujezinović je u prvoj kvalifikacijskoj trci istrčao svoje najbolje vrijeme sezone- 1:48.77, ali je završio kao peti te se nije plasirao u polufinale.

(Polufinalne trke na 800 metara održat će se u subotu, 4. marta, s početkom u 17.35, odnosno 17.43 sati, dok je finale na programu zadnjeg dana, u nedjelju, 5. marta, u 18.22 sati.)

Previous U Janji obilježen Dan nezavisnosti Bosne i Hercegovine
Next Klanjana dženaza Edhemu Omeroviću Titi

Hajrović: Za reprezentaciju se igra srcem (Video)

Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine u subotu u Zenici igra protiv Finske u okviru kvalifikacija za Evropsko prvenstvo. Čovjek o kojem se toliko govorilo ponovo je među Zmajevima. U intervjuu

Pobijedili i Hrvatsku: Mini fudbal reprezentacija Bosne i Hercegovine izborila plasman u četvrtfinale Eura (Video)

Mini fudbal reprezentacija Bosne i Hercegovine plasirala se u četvrtinu finala Evropskog prvenstva nakon što je večeras sa 2:0 savladala Hrvatsku. Ranije su Zmajevi istim rezultatom porazili i Srbiju. Do

RIJEČ-

ĐURIĆ: KADA SE IGRA ZA BOSNU I HERCEGOVINU, ONDA SE GINE

‘Bili smo borbeni, igrali žestoko na svaku loptu i ostavli srce na terenu za prvi kup za našu Bosnu.’ Milan Đurić, igrač italijanske Cesene, je u pravom trenutku pokazao svoje