Pogledajte Amelovu utrku do  svjetskog srebra u Dohi  (VIDEO)

Pogledajte Amelovu utrku do svjetskog srebra u Dohi (VIDEO)

Amel Tuka osvojio je srebro u trci na 800 metara na Svjetskom prvenstvu u atletici koje se održava u Dohi.

Ovo je najveći uspjeh bosanskohercegovačke atletike. Podsjećamo, Tuka je 2015. godine na Svjetskom prvenstvu u Kini osvojio bronzu.

Tuka je utrku u Dohi istrčao s vremenom 1:43:47 i tako postigao najbolji lični rezultat sezone.

Prvo mjesto je osvojio Amerikanac Donavan Brazier s vremenom 1:42:34, dok je treći bio Ferguson Cheruiyot Rotich s vremenom 1:43.82.

Amel je nakon utrke s ushićenjem napisao na društvenim mrežama:

– Ljudi, samo da vam se kratko javim!
Ljudi, srebreni sam. Presretan sam. Hvala Bogu na svemu. Riječima ne mogu opisati osjećaje.
Hvala vam i volim vas…
Vaša podrska mi je bila vjetar u leđa.

FENOMENALNO!!! AMEL TUKA OSVOJIO SREBRO U FINALU SP-a U DOHI

FENOMENALNO!!! AMEL TUKA OSVOJIO SREBRO U FINALU SP-a U DOHINajbolji bh. atletičar Amel Tuka u finalu 800 metara SP-u u Dohi osvojio je drugo mjesto i srebrenu medalju sa rezultatom 1:43.47, što je ujedno njegovo najbolje vrijeme sezone.Čestitamo veliki Amele!Prvo mjesto i zlatna medalja je pripala Amerikancu Donavanu Brazieru 1:42.34, dok je brončani Kenijac Ferguson Cheruiyot Rotich sa 1:43.82.#mojercanje

Gepostet von Moje trčanje am Dienstag, 1. Oktober 2019
Previous BOSNA IMA SVJETSKOG VICEŠAMPIONA - Amel Tuka osvojio srebro
Next U Općoj bolnici otvoreno moderno odjeljenje pedijatrije (VIDEO)

Mesud Pezer najbolji na Balkanu

Prvenstvo Balkana za seniore i seniorke u atletici održava se 22. i 23. jula u Kraljevu (Srbija). Između ostalih disciplina, danas je na programu bilo takmičenje u bacanju kugle, a

Hasić i Demirović, nove uzdanice Zmajeva: Poziv u reprezentaciju ostvarenje sna

Zmajevi odradili trening u TK FK Sarajevo u Butmiru u sklopu priprema za utakmice Bosne i Hercegovine s Iranom (prijateljska) te Nizozemskom i Italijom (Liga nacija A) Ajdin Hasić je

Tuka pobjednik utrke na mitingu u Italiji: Amelovo najbolje vrijeme ove sezone

Amel Tuka slavio je sinoć na mitingu u italijanskoj Brugneri u utrci na 800 metara s vremenom 1:44.80. Prvi put u sezoni Tuka je istrčao trku u vremenu ispod 1:45.