Propuštena prilika – fudbaleri poraženi u finišu utakmice

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je večeras od Ukrajine – 1:2 u polufinalnoj utakmici baraža za EURO.

Početni sastav Bosne i Hercegovine

Prvo poluvrijeme donijelo je solidnu igru u kojoj smo vidjeli bolju igru naših igrača uz par izglednih prilika za postizanje gola. U nastavku smo mogli vidjeti kontinuitet dobre igre.

Bio je 57′ minut kada je Amar Dedić iskosa s desne strane uputio šut prema golu gostiju te je lopta uz pomoć odbranbenih igrača Ukrajine završila u golu, na oduševljenje Bilinog Polja i svekolikih bosanskih ljubitelja fudbala. Ukrajinci se pak nisu predali.

I možda su svi očekivali lagano privođenje utakmice kraju, ali gosti ne. Ukrajinci postižu dva brza gola 85′ (Yaremchuk) i 88′ (Dovbyk).

To je bio kraj i prije kraja i sudijskog vremena.

Finalna utakmica baraža na rasporedu je 26. marta, protivnik Ukrajincima je Island.

Previous Evropsko vijeće donijelo odluku o otvaranju pristupnih pregovora s Bosnom i Hercegovinom
Next Transparent ukrajinskih navijača u Zenici: "Srebrenica 1995, Ukrajina sada"

Na današnji dan Bosna pobijedila Italiju pred punim Koševom; prilika za novi trijumf već 15. na Bilinom polju

Na današnji dan 1996. odigrana je prijateljska utakmica između reprezentacija Bosne i Hercegovine i Italije na stadionu Koševo – pred oko 40.000 gledaoca. Naša reprezentacija golovima Salihamidžića i Bolića je pobijedila Italiju

Novo pojačanje Barcelone bit će naš Miralem Pjanić!

Bosanski fudbalski reprezentativac Miralem Pjanić ostvariće transfer karijere prelaskom u Barcelonu. Kako prenose vodeći sportski mediji sve je već dogovoreno, samo se čeka službeno ozvaničenje. Do istog bi trebalo doći

Bilino Polje čeka 20. pobjedu reprezentacije Bosne i Hercegovine

Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine kvalifikacije za Euro 2016. godine nastavlja na Bilinom Polju, omiljenom stadionu među navijačima Zmajeva. Na ovom stadionu koji je posljednjih sedmica pripreman za najvažniju utakmicu