Rusija pala u Skenderiji – Pobjeda bosanskih košarkaša u kvalifikacijama za SP

Košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine zabilježila je vrijednu pobjedu na početku kvalifikacija za SP.

Izabranici Duška Vujoševića pobijedili su favorizovanu Rusiju u sarajevskoj dvorani Mirza Delibašić -KSC Skenderija.

Prvo poluvrijeme utakmice prvog kola kvalifikacija za svjetsko prvenstvo 2019. u Kini između košarkaških reprezentacija Bosne i Hercegovine i Rusije završilo je neriješeno 38:38.

U nastavku su naši košarkaši, predvođeni Musom (18p) i Gordićem (16p), imali inicijativu koju su krunisali itekako vrijednom pobjedom – 81:76.

D. Musa – BIH vs RUS

Džanan Musa ???! 18-year-old star with 18 points to lead Bosnia & Herzegovina past Russia!⠀#FIBAWC #ThisIsMyHouse

Posted by FIBA Basketball World Cup on Friday, November 24, 2017

Previous Sarajevo: Dinka i Zerina američki san zamijenile studijem u Bosni i Hercegovini
Next Sarajevo: Zastava Bosne i Hercegovine istaknuta na velikom broju objekata

„U-17“ REPREZENTATIVCI BOSNE I HERCEGOVINE SE PLASIRALI NA EVROPSKO PRVENSTVO

Nekoliko puta bh. kadeti koje sa klupe predvodi selektor Sakib Malkočević bili su nadomak plasmana na Evropsko prvenstvo, ali je uspijeh do sada uvijek izmicao. Ipak ova sezona je donijela

Bosanska zvijer: Nurkić se uspješno vratio NBA košarci, nakon 16 mjeseci! (Video)

Bosanski košarkaš Jusuf Nurkić i službeno se vratio u igru. Večeras je u prvoj utakmici nastavka NBA sezone igrao sa Portlandom protiv Memphisa, a njegov tim bio je boli rezultatom

Kvalifikacije za EP – Odbojkašice Bosne i Hercegovine savladale Latviju

Ženska odbojkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine je u Kaknju savladala selekciju Latvije rezultatom 3:0 u okviru kvalifikacija za Evropsko prvenstvo. Ekipa Gorana Nešića je sjajno otvorila susret i povela