Sjajan povratak Zmajeva za plasman u finale Kirin kupa!

Reprezentacija Bosne i Hercegovine nakon zaostatka od dva gola uspjela se vratiti i izjednačiti na 2:2, a zatim nakon penala izbaciti Dansku i plasirati se u finale Kirin Kupa.

Danci su zaprijetili u trećoj minuti kada je Durmisi sjajno centrirao, a Hojbjerg šutirao glavom preko gola. Nedugo nakon toga pokušao je i Rasmussen. Hajrović krenuo u dobar prodor u osmoj minuti, ali je na vrijeme zaustavljen.

Dvije minute poslije Duljević je pokušao iskosa sa lijeve strane iz velike daljine, ali lopta je otišla daleko od gola. Poslije odlične akcije Zmajeva u 12. minuti izblokiran je udarac Medunjanina. Sve više se igralo na polovini Danaca, a pokušao je i Đurić.

Ipak, Danska dolazi do vodstva u 22. minuti. Eriksen je sjajno šutirao, a Šehić odbranio, te je odbijenu loptu u našu mrežu poslao Kjaer. Dvije minute poslije gola Đurić je šutirao, međutim Schmeichel još jednom brani.

U finišu prvog poluvremena, tačnije u 41. minuti Durmisi je centrirao, a šutirao Hojbjerg, no lopta se odbila do Fischera, koji ju je pospremio u mrežu za 2:0. Nakon drugog gola Hajrović je pokušao, ali nije bilo problema za golmana Danske.

Naša reprezentacija je veoma dobro počela igrati u drugom poluvremenu, a prvu priliku imao je Duljević, koji je šutirao pored gola. Već tri minute poslije Đurić je pogodio glavom za 2:1 nakon odličnog centaršuta Vranješa.

Hodžić je u 64. minuti dobro uposlio Duljevića, koji šutira malo pored gola. Dvadeset minuta prije kraja ostali smo s igračem manje, jer je Vranješ dobio crveni karton. Desni bek naše reprezentacije dobio je drugi žuti karton zbog oštrog starta nad Eriksenom.

Hodžić je u 76. minuti iz slobodnjaka pogodio živi zid, a nakon toga je Kolašinac veoma loše šutirao. U 84. minuti Đurić je pogodio nakon centaršuta Kolašinca. Tako je naš tim došao do izjednačenja s igračem manje, te izborio penale.

Bili smo bolji u izvođenju penala i slavili sa 4:3.

Bosna i Hercegovina – Danska 2:2 (Kjaer 22′, Fischer 41′ / Đurić 52′, 83′) – penali 4:3

BOSNA I HERCEGOVINA: Šehić, Vranješ, Kolašinac, Šunjić, Cocalić, Hadžić (od 46. minute Hodžić), Grahovac (od 46. minute Vrančić), Medunjanin, Duljević (od 82. minute Stevanović), Hajrović (od 73. minute Sušić) i Đurić (od 89. minute Krunić).

DANSKA: Schmeichel, Kjaer, Christensen, Vestergaard, Dalsgaard, Delaney (od 46. minute Jensen), Eriksen, Hojbjerg (od 61. minute Kvist), Durmisi (od 86. minute Ankersen) i Fischer (od 61. minute Schone) Rasmussen.

(SC/mb)

Previous Bosansko kraljevstvo nakon Tvrtka
Next Kemal Čopra: “Hadžibeg” privlači dobre ljude i budi ono najbolje u nama

Prosinečki: Želimo da vratimo atmosferu od ranije

„A“ reprezentativci Bosne i Hercegovine okupili su se danas u Trening centru NS/FS BiH u Zenici, a od 18:00 sati će odraditi prvi trening u sklopu priprema za utakmice kvalifikacija

Priština domaćin Mediteranskih igara 2030.

Kosovo će organizovati Mediteranske igre 2030. godine. To je u petak odlučila Generalna skupština Međunarodnog komiteta Mediteranskih igara (ICMG) koja je održana u Heraklionu u Grčkoj. Kandidaturu Kosova, odnosno Prištine,

Završeno najbolje SP u atletici ikada: Bosna bolja od Italije, Španije..

Predsjednik Međunarodnog atletskog saveza (IAAF-a) Sebastian Coe opisao je IAAF Svjetsko prvenstvo u atletici Doha 2019. kao najbolje u historiji obzirom na kvalitet nastupa koje su priredili sportisti iz više