Home » Slovenci razočarani remijem protiv Srbije

Slovenci razočarani remijem protiv Srbije

I pored velikog poena, još veće razočarenja u Minhenu, pišu slovenački mediji nakon 1:1 protiv Srbije u 2. kolu EP-a.

Slovenija je ostala neporažena u drugom meču Eura, ali je razočarana napustila stadion u Minhenu. Bila je na pragu historijske prve pobjede na Evropskom prvenstvu.

Igrač Celja  Žan Karničnik bio je strijelac u 69. minuti i činilo se da će reprezentacija Matjaža Keka obradovati 20.000 sunarodnika na Allianz Areni. Ali u posljednjoj sekundi, tj. na kraju petog, poslednjeg minuta sudijske nadoknade, rezervista Milana Luka Jović pobrinuo se za izjednačenje nakon kornera.

Slovenija ima dva boda nakon dva meča, odigrala je i 1:1 sa Danskom, da bi se probili u nokaut fazu moraće u utorak da savlada favorita grupe C Englesku.

Na najvećem stadionu Eura 2024, najmanju državu podržalo je više od 20.000 navijača koji su u Bavarsku stigli iz svih krajeva zemlje sa sunčane strane Alpa. Između ostalog, u glavni grad Bavarske stigao je i specijalni navijački voz iz Ljubljane sa 350 navijača . Sreću našim fudbalerima poželio je i Luka Dončić.

Podsjećamo, Srbija je u 1. kolu poražena od Engleske s 1:0.