Home » Španija pobijedila Englesku s 2-1 i osvojila rekordnu četvrtu titulu na Evropskom prvenstvu

Španija je u nedjelju osvojila rekordnu četvrtu titulu prvaka Evrope nakon što je Mikel Oyarzabal golom u 87. minuti postigao pobjedu nad Engleskom od 2-1, čije bolno decenijama dugo čekanje na veliki trofej se nastavlja, izvještava AP.

Oyarzabal je uklizao i pogodio centaršut Marca Cucurella, baš kada se činilo da je utakmica na berlinskom Olimpijastadionu predodređena za produžetke nakon posljednjeg pokazivanja otpornosti Engleske na turniru.

Zamjena Cole Palmer izjednačio je za Englesku u 73. minuti da bi poništio otvaranje Nico Williamsa u 47. dodavanjem 17-godišnjeg čuda Lamine Yamala.

Španija je takođe osvojila titulu 1964, 2008. i 2012. godine.

Španija ima dodatni razlog za sportsko slavlje

Ranije danas, španski teniser Carlos Alcaraz uspio je pobijediti u finalu Wimbledona Novaka Đokovića, srbijanskog tenisera sa najviše osvojenih Grand Slam titula, rezultatom 3:0 u setovima (6:2, 6:2. 7:6), javlja Anadolu.

Alcarazu, trećem na ATP listi, ovo je bilo drugo finale Wimbledona, a u prošlogodišnjem finalnom okršaju je također bio bolji od srbijanskog tenisera.

U meču koji je trajao više od dva sata prvi set osovjio je Alcaraz, nakon što je bez problema došao do rezultata od 6:2. Nakon sat i 15 minuta igre Španac je povećao prednost na 2:0 u setovima (6:2).

U trećem setu je Đoković podigao nivo igre te je spasio tri vezane meč lopte, kod rezultata 5:4 u gemovima.

Nakon 6:6 u gemovima, igrao se i tie-break u kojem je mladi Španac bio bolji, što mu je u konačnici donijelo četvrtu Grand Slam titulu u karijeri.

Đoković, trenutno drugi na ATP listi, je dosad osvojio sedam titula na najprestižnijem turniru u Londonu, a u bogatoj karijeri osvojio ukupno 24 Grand Slam naslova.