Svjetsko prvenstvo u Kini: Bosanski plivači 17. na svijetu

Na Svjetskom prvenstvu u plivanju u malim bazenima koje se održava u Kini reprezentacije Bosne i Hercegovine zazela je 17. mjesto u štafeti 4×50 slobodnim stilom, javlja AA.

Amina Kajtaz, Lamija Medoševic, Nikola Bjelajac i Adi Mešetović, isplivali su štafetu u vremenu od 1:36.16 što je novi rekord Bosne i Hercegovine.

Miodrag Čeko, trener reprezentacije Bosne i Hercegovine, prezadovoljan je ostvarenim rezultatom, jer je u pitanju najbolji plasman na svjetskim prvenstvima Bosne i Hercegovine ikad.

“Biti 17. na svijetu je veliki uspjeh i za mnogo veće reprezentacije”, kaže Čeko.

(MiruhBosne/AA)

Previous Što više računa povesti o planini, da je ne skrnavimo
Next Prlić: Dragi susjedi, fokusirajte se na svoje probleme, a Bosnu i Hercegovinu ostavite na miru

Sarajevo: ‘Zlatni ljiljani’ u finalu Svjetskog prvenstva

Bosanski odbojkaši plasirali su se u finale SP-a u sjedećoj odbojci na prvenstvu koje se igra u Sarajevu. Zlatni ljiljani s 3:0 pobijedili su Egipat u polufinalu te tako izborili

Adnan Alagić po drugi put Svjetski šampion u Bodybuildingu i fitnessu IBFF-a

–Po drugi put Svjetski Šampion u Bodybuildingu i fitnessu IBFF-a za Bosnu i Hercegovinu i naš grad Konjic – objavio je Adnan Alagić, bosanski takmičar u bodybuildingu. Alagić je pobijedio u kategoriji

Ada Avdagić osvojila zlatnu medalju na tekvondo turniru u Varšavi

Takmičarka tekvondo kluba Sarajevo i mlada olimpijska nada Bosne i Hercegovine Ada Avdagić osvojila je zlatnu medalju na međunarodnom tekvondo turniru “Polish Open 2021” u Varšavi. Ona je bila najbolja