Svjetsko prvenstvo u Kini: Bosanski plivači 17. na svijetu

Na Svjetskom prvenstvu u plivanju u malim bazenima koje se održava u Kini reprezentacije Bosne i Hercegovine zazela je 17. mjesto u štafeti 4×50 slobodnim stilom, javlja AA.

Amina Kajtaz, Lamija Medoševic, Nikola Bjelajac i Adi Mešetović, isplivali su štafetu u vremenu od 1:36.16 što je novi rekord Bosne i Hercegovine.

Miodrag Čeko, trener reprezentacije Bosne i Hercegovine, prezadovoljan je ostvarenim rezultatom, jer je u pitanju najbolji plasman na svjetskim prvenstvima Bosne i Hercegovine ikad.

“Biti 17. na svijetu je veliki uspjeh i za mnogo veće reprezentacije”, kaže Čeko.

(MiruhBosne/AA)

Previous Što više računa povesti o planini, da je ne skrnavimo
Next Prlić: Dragi susjedi, fokusirajte se na svoje probleme, a Bosnu i Hercegovinu ostavite na miru

Berin Ljakić osvojio 1. mjesto na Evropskom Wushu Sanda prvenstvu

Berin Ljakić osvojio je prvo mjesto na Evropskom Wushu Sanda prvenstvu održanom u Istanbulu, a u kategoriji do 80 kg. -Europsko Wushu Prvenstvo Sanda koje se odrzavalo od 14 do

Bronza za Lanu Pudar na Svjetskom prvenstvu!

Najbolja bosanska plivačica Lana Pudar osvojila je bronzu na Svjetskom seniorskom prvenstvu u Dohi! Pudar je na 200m letptir imala rezultat 2:07.92, što je bilo dovoljno za 3. mjesto i

Halilhodžić: Ovo je nekorektno prema Kodri, neću biti selektor Bosne i Hercegovine

Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine je danas bez selektora, pošto je Komitet za hitnost N/FS BiH odbio osvojiti izvještaj dosadašnjeg selektora Mehe Kodre, koji je vodio našu najbolju selekciju samo