Taekwondo: Zlatna medalja Džejle Makaš na Evropskom kadetskom prvenstvu (Video)

Mlada bosanskohercegovačka taekwondo reprezentativka Džejla Makaš osvojila je zlatnu medalju na Evropskom kadetskom prvenstvu koje se održava u španskom odmaralištu Marine d'or.

Reprezentaciju Bosne i Hercegovine na tom takmičenju predstavlja 11 takmičara u pratnji trenera reprezentacije Mladena Ristića i Vedrana Ćubele, saopćeno je iz Taekwondo saveza BiH.

Makaš je drugog dana EP-a nakon pet izvrsno odrađenih borbi osvojila titulu prvakinje Evrope.

Danas je nastupila i Petra Ždero u kategoriji – 47kg koja je nakon tri pobjede izgubila u polufinalu te osvojila bronzanu medalju.

Prvog dana takmičenja na tatami je izašla Ada Avdagić koja se bori u kategoriji -33kg. Nakon dvije uvjerljive pobjede u iznimno jakoj konkurenciji Avdagić je osvojila bronzanu medalju.

Do kraja EP-a nastupit će još osam bosanskohercegovačkih takmičara.

Previous Darko Mrđa osuđen na 15 godina zatvora zbog zločina u Prijedoru
Next Zajednički projekt četiri općine: Etno selo na lokalitetu Busija na Majevici (Video)

Zmajevi krenuli pobjednički u kvalifikacijama za Mundijal: Pobjeda nad Estonijom – 5:0

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine pobjedom je otvorila kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo koje se igra u Rusiji za dvije godine. Izabranici Mehmeda Baždarevića rutinski su pobijedili Estoniju rezultatom 5:0. Emir Spahić

Mancini: Bosna i Hercegovna se ovdje osjeća dobro, ali dat ćemo i mi sve od sebe da odigramo dobru utakmicu

Nogometna reprezentacija Italije stigla je danas u Zenicu uoči susreta devetog kola kvalifikacija za EP 2020. godine u grupi “J”, u kojem će snage omjeriti sa selekcijom Bosne i Hercegovine.

Hajrović i Krunić pred meč u Grčkoj: Želimo pobjedu, želimo tri boda

Igrač Werdera Izet Hajrović se sa saigračima iz reprezentacije u zeničkom Trening kampu sprema za utakmicu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2018. koju će bosanskohercegovački tim odigrati u nedjelju protiv Grčke.