Home » Trener Reala: Da sam zadržao Džanana Musu na terenu, mogao je postići 50 poena

Trener Reala: Da sam zadržao Džanana Musu na terenu, mogao je postići 50 poena

Real Madrid je odšetao do pobjede na domaćem terenu 91-75 nad Partizanom Mozzar Bet Beograd kako bi istakao svoju dominaciju u regularnoj sezoni Eurolige Turkish Airlines-a, popravivši se na 15-1, dok je srbijanski tim pao na 9-7, pobijedivši u prethodnih pet utakmica prije nego što je otpuhan u WiZink centru.

Džanan Musa je predvodio Realov nalet sa sjajnom igrom, postigavši ​​23 poena pri 10 od 11 šuta sa parketa. Postigao je 16 poena u prvom poluvremenu kada je Real ostvario prednost od 48-36. To vodstvo je skočilo na 76-49 krajem treće četvrtine, što je praktično uništilo utakmicu kao takmičenje.

Nakon prošlosezonske burne plej-of serije između ova dva tima, kada je Real preokrenuo zaostatak od 0-2 i pobijedio u seriji najboljih od pet 3-2, okršaj u četvrtak nije uspio ponoviti tu vrstu drame i kvalitete koji su držali navijače na ivici svojih sjedišta.

Partizan nije mogao da parira Realu ni u jednom segmentu, a nakon vođstva od 2-5, gosti su se gubili i zaostajali. Musa se posebno poigrao Partizanovom odbranom, skoro po volji gurajući polaganja do koša protiv statične odbrane.

Bosanski strijelac je naglasio da se Realov pristup isplatio. “Držali smo glave u igri od samog početka,” rekao je Musa u intervjuu nakon utakmice. „Znali smo da će Partizan doći svom snagom i dobro smo odgovorili. Kada sam na terenu, želim učiniti sve što mogu da pomognem timu da pobijedi.”

Džanan Musa, koji je u Real Madridu ostao na terenu 19 minuta, postigao je 23 poena, 4 skoka, 2 asistencije i šutirao ukupno 10/11 iz terena.