Home » Turska posljednji putnik u četvrtfinale Eura

Turska posljednji putnik u četvrtfinale Eura

Fudbaleri Turkiye savladali su večeras u Leipzigu Austriju, rezultatom 2:1, čime su postali posljednja selekcija koja je izborila četvrtfinale Evropskog prvenstva u Njemačkoj, javlja Anadolu.

Turkiye je već u prvoj minuti došla u vodstvo pogotkom Meriha Demirala nakon kornera.

Izabranici selektora Vincenza Montelle su postigli drugi gol u 59. minuti, ponovo nakon prekida. Strijelac je po drugi put bio Demiral.

Austrija je potom u 66. minuti smanjila prednost golom Michaela Gregoritscha. Austrijanci su do kraja utakmice imali nekoliko prilika za izjednačenje, a najveću u posljednjoj minuti sudijske nadoknade, kada je Baumgartner bio sam ispred Gunoka, ali je golman Turkiye zaustavio njegov udarac.

Merih Demiral slavi prvi od svoja dva gola protiv Austrije
Getty Images

Demiral je postigao dva briljantna gola, piše Goal.com te selekciju Turske naziva ‘dark horse’ turnira, dok utakmicu opisuje još jednim klasikom Eura, uz ocjenu 5/5.

Po završetku osmine finala potvrđeni su mečevi četvrtfinala UEFA EURO 2024.

Četvrtfinale UEFA EURO 2024. počinje u petak sa Španijom protiv Njemačke i Portugalom protiv Francuske. Sljedećeg dana igraju Engleska – Švicarske i Holandija – Turska. Četiri pobjednika plasiraju se u polufinale sredinom sedmice.