Univerzitet u Tuzli promovisao doktore nauka, redovne profesore i zlatne studente

U okviru obilježavanja 41 godine rada i postojanja Univerziteta u Tuzli, svečano su promovisani doktori nauka i redovni profesori, a studentima generacije uručene su Zlatne plakete.

Previous Općina Centar najboljim studentima nudi obavljanje pripravničkog staža i pomaže pokretanje biznisa
Next Sjedala, električna energija i obrađeno drvo - glavni bosanski izvozni proizvodi

NAUKA I TEHNOLOGIJA

Do kraja godine planirana proizvodnja prvog bosanskog robota koji će potpuno biti proizveden u našoj zemlji

Čovjek će moći raditi kraj robota na istom projektu, a da nema mogućnosti od povrede. To će biti omogućeno pomoću kamera i senzora koje će robotu omogućiti da zna gdje

EMC Evropski matematički kup: Ajdin Čaušević iz Velike Kladuše nastavlja nizati uspjehe

Dječak Ajdin Čaušević iz Velike Kladuše na takmičenju Evropski matematički kup (EMC) osvojio je drugu nagradu, a među predstavnicima BiH bio je najbolji. Učešće na ovom kupu uzelo je

Univerzitet Yale: Hana Galijašević osvojila 14 medalja na turniru šampiona iz općeg znanja

Hana Galijašević (18) iz Velike Kladuše, nedavno je na završnom turniru šampiona iz općeg znanja koji je održan u New Havenu na Univerzitetu Yaleu, u kojem je učestvovalo 1.100 takmičara