Veliki korak ka plasmanu na EP u rukometu: Bosna i Hercegovina slavila u Finskoj

Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine ostvarila je gostujuću pobjedu protiv Finske rezultatom 26:30, u okviru 3. kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2020. u Austriji, Norveškoj i Švedskoj.

Na početku meča posebno su raspoloženi Nikola Prce koji je za sedam minuta postigao tri gola i Benjamin Burić sa nekoliko odbrana, pa smo u tom periodu vodili sa 3:4.

Igralo se uglavnom gol za gol, da bi Zmajevi golom Tomislava Nuića u 14. minuti poveli sa 5:7. Nastavili smo u dobrom ritmu, a golovima Panića i Haseljića poveli smo sa 7:12 u 20. minuti.

Ipak, uslijedila je kriza u našoj igri, domaći su zaigrali dobru odbranu i stigli su na samo gol zaostatka. Čak su i imali napad za poravnanje, ali nakon što smo se odbranili Senjamin Burić je u posljednjim sekundama pogodoio za vodstvo 13:15 nakon prvog dijela igre.

Drugo poluvrijeme smo otvorili furiozno i praktično za nekoliko minuta stekli smo veliku prednost. Na krilima sjajnog Prcea i golmana Burića u 36. minuti vodili smo sa 14:21. Ni to nije bilo dovoljno da uđemo u mirnu završnicu jer su Finici u 44. minuti smanjili na 20:22 i neočekivano smo zakomplikovali situaciju.

U 52. minuti golom Taminena Finska je smanjila na samo 24:25 i uslijedila je prava drama. Ipak, zbili smo redove i pet minuta prije kraja desetim golom Prcea poveli smo sa 24:27. Na kraju smo mirno priveli susret kraju i ostvarili smo očekivanu pobjedu rezultatom 26:30.Benjamin Burić je upisao 14 odbrana, a epitet igračautakmice ponio je Nikola Prce sa čak 10 golova. U našem timu sedam je dodao Marko Panić, a pet Senjamin BurićGralund je u Finskoj postigao pet golova, a po četiri Martin i Taminen.

Već u četvrtak Zmajevi igraju novu utakmicu sa Finskom, a meč se igra u tuzlanskom Mejdanu sa početkom u 17 sati.

(SportCentar/MiruhBosne)

Previous Dani otvorenih vrata u kasarni Adil Bešić u Bihaću
Next Sanski Most: CNC LAB zapošljava oko 30 ljudi, a prosječna dob uposlenika je 21 godina

Džumhur u trećem kolu Roland Garrosa!

Najbolji bosanskohercegovački  teniser Damir Džumhur (29. ATP) plasirao se u treće kolo Roland Garrosa nakon što je savladao Moldavca Radua Albota (97. ATP), rezultatom 3:2. Džumhur je odličnom igrom

Bosna umjesto Švicarske! Haris Tabaković, napadač Herte, kaže da je spreman da zaigra za domovinu svojih roditelja

Hertin napadač Haris Tabaković (29) govorio je njemačke kicker. Početkom augusta Švicarac (kako ga predstavljaju Nijemci) je došao u Berlin, zahvaljujući izlaznoj klauzuli za transfer od 500.000 eura. Tamo radi ono što

UFC: Damir Hadžović nokautirao protivnika

Bosansko-danski borac Damir Hadžović zabilježio je novu pobjedu u UFC-u. Na takmičenju održanom u u Švedskoj, Hadžović je nokautom u trećoj rundi savladao Poljaka Marcina Helda. Pogledajmo vrlo efikasan nokaut i