Whistler kup u Montrealu: Elvedina Muzaferija u Bosnu i Hercegovinu donosi dvije medalje

Završnog dana Whistler kupa u Montrealu u ženskom slalomu do 16 godina koji je održan u nedjelju, bh. skijašica Elvedina Muzaferija osvojila je bronzanu medalju sa vremenom 1:23,91, piše bh. novinska agencija Patria.

U subotu se Muzaferija okitila srebrom, pa u BiH dolazi sa dva odličja.

Na prvom mjestu sa dvije zlatne medalje je Nikola Bubakova iz Češke koja je slalom završila sa 1:22,95, dok je Catherine Dufresne iz Kanade osvojila srebro završivši spust za 1:23,88, a u subotu je završila na trećem mjestu.

Na konačnom poretku Norveška je na prvom mjestu, na drugom mjestu Kanada i Japan na trećem.

Na Whistler kupu učestvovalo je 400 sportista iz 25 zemalja.

Previous Učenici na ekskurzije odlaze u druge zemlje, a Bosnu i Hercegovinu uopće ne poznaju
Next Grad Boise u SAD-u 9. maj proglasio Danom bosanske baštine

Novi Grad: Otvorena sportska dvorana uz Osnovnu školu “Umihana Čuvidina”

Na Dan Općine Novi Grad Sarajevo i 43. godišnjicu njenog formiranja svečano je otvorena sportska dvorana uz Osnovnu školu “Umihana Čuvidina” u Boljakovom Potoku sa pratećim sadržajima. Stavljanje u funkciju

MOSTAR: Hiljade ljudi slavi povratak Veleža u Premijer ligu

Više hiljada ljudi na Trgu Musala u Mostaru slavi povratak Fudbalskog kluba Veleža u Premijer ligu Bosne i Hercegovine. Crvena boja, rekviziti i pjesme posvećene FK Velež ispunili su mostarske

Elvedina Muzaferija 16. u finalu Svjetskog kupa

Najbolja bosanskohercegovačka skijašica Elvedina Muzaferija osvojila je 16. mjesto u finalu Svjetksog kupa i tako okončala uspješnu sezone na ovom takmičenju, javlja Anadolu. U austrijskom Saalbachu danas se održala utrka