Željezničar i Sarajevo na Grbavici remizirali 2:2

Željezničar i Sarajevo su večeras na stadionu Grbavica u 116. ligaškom sarajevskom derbiju igrali neriješeno 2:2, javlja Anadolu Agency (AA).

Sarajevo je povelo u 15. minuti, a strijelac je bio Benjamin Tatar.

U 22. minuti Željezničar je stigao do poravnanja preko Zajmovića. Čujurić je uposlio Pavića, a njegov centaršut s lijeve strane dolazi do Zajmovića koji je pogodio za 1:1.

Gosti su u 39. minuti preko Rahmanović poveli sa 2:1, što je bio u rezultat prvog poluvremena.

Željezničar je u 73. minuti uspio poravnati rezultat. Blagojević je centrirao s desne strane, a Zajmović je bio najviši u skoku i pogodio za 2:2.

Do kraja meča je bilo još nekoliko izglednih prilika na obje strane, ali bez golova, pa su gradski rivali podijelili bodove.

Previous Kvalifikacije za EP: Odbojkašice Bosne i Hercegovine nakon preokreta savladale Rumuniju
Next Rukotvorine: Bosanska tradicija, ljepota i rad: Izložba "Ćilimi i žene, Bosfam 2018"

Bosanski bokser Edin Puhalo – novi šampion Evrope!

Naš bokser Edin Puhalo (Iron Puki) sinoć je došao do pojasa evropskog prvaka elitne WBA divizije. Sarajlija se u Berlinu, u svom najvećem sportskom izazovu, borio s Ukrajincem Romanom Golovaščenkom.

Bosanska biciklistkinja 4. na Svjetskom prvenstvu

Najbolja bosanska biciklistkinja Lejla (Tanović) Njemčević zauzela je četvrto mjesto na utrci Svjetskog prvenstva u Škotskoj. 4. mjesto na Svjetskom prvenstvu u Škotskoj, nakon što je loš dan i 11.

Argentina u finalu Mundijala – Messi i društvo ugasili ‘vatrene’

Reprezentacija Argentine prvi je finalista Svjetskog fudbalskog prvenstva koje se igra u Državi Katar. Argentinci su s lahkoćom savladali finalistu prošlog Mundijala, selekciju Hrvatske – 3:0. Strijelci za dvostrukog svjetskog