Željezničar uvjerljivo slavio u vječitom derbiju na Grbavici

Željezničar je večeras uvjerljivo slavio u vječitom gradskom derbiju protiv Sarajeva rezultatom 5:2.

Sarajevski gradski rivali odigrali su 119. (139. ukupno) ligaški derbi pred više od 11 hiljada navijača na stadionu Grbavica.

Sarajevo je povelo u prvoj minuti golom Anela Hebibovića. Međutim, slavlje “bordo tima” nije trajalo dugo, jer je Željezničar u sedmoj minuti izjednačio. Sulejman Krpić je bio strijelac za “plave” nakon asistencije Mladena Veselinovića. Isti igrač je domaću ekipu doveo u prednost golom u 38. minuti.

Da ekipe na odmor odu u egalu “pobrinuo” se igrač Željezničara Enes Sipović koji je zatresao svoju mrežu za 2:2.

U drugom poluvremenu Željezničar je dominirao terenom i nastavio da prijeti golmanu Sarajeva Vladanu Kovačeviću.

U 60. minuti bolja igra rezultirala je vodstvom domaćih nakon gola Petra Boje. U 76. minuti četvrti gol za Željezničar postigao je Damir Sadiković.

Posljednji gol u velikoj pobjedi Željezničara postigao je Mehmed Alispahić u sudijskoj nadoknadi.

Tri nova boda domaćoj ekipi su donijela prvo mjesto na tabeli Premijer lige Bosne i Hercegovine nakon sedam odigranih kola.

Previous Centar „Safet Zajko“: Otvoren prvi adrenalin park u glavnom gradu
Next U Kreševu otkrivena zaboravljena nekropola sa stećcima

Dvije nove bronze za bosanski tim na Mediteranskim igrama

Naš sjajni judista Toni Miletić je bronzani u kategoriji -90 na Mediteranskim igrama Oran 2022. Toni je pobijedio predstavnika Tunisa u prvoj borbi, u drugoj borbi predstavnika domaćina Mediteranskih igara

Svjetski poznati sportista nadahnuće traži u srcu Bosne

U potrazi za nadahnućem….. Prostor koji je dr. Semir Osmanagić nazvao Bosanskom dolinom piramida, nekada je bila dolina u koju se smjestilo sjedište Bosanske države. Prvi spomeni imena ‘Bosna’ vežu

Četiri medalje za mlade bosanske karatiste na Svjetskom prvenstvu

Na Svjetskom prvenstvu za kadete, juniore i U-21 u turskom gradu Konya, Bosnu i Hercegovinu je predstavljalo 33 takmičara, a postigli su sljedeće rezultate: Pavle Dujaković, borbe U21 -60 Emina