Home » Zvijezda Štutgarta nemilosrdna: Dva gola bosanskog napadača

Zvijezda Štutgarta nemilosrdna: Dva gola bosanskog napadača

U Gladbachu su sigurno zamislili da popodne bude drugačije, umjesto zabave na proslavi 80. rođendana legende Güntera Netzera, Stuttgart je pobijedio Borussiju sa 3-1. Dvostruki strijelac bio je naš  Ermedin Demirović (26).

Nakon samo jednog boda iz dvije utakmice, VfB-u je hitno bila potrebna pobjeda u rasprodanom Borussia Parku pred 54.042 gledalaca. Real Madrid (utorak, 21:00) i BVB (nedjelja, 17:30) sada čekaju Štutgart!

U intenzivnom prvom poluvremenu Gladbach je više puta provocirao greške Štutgarta. Ipak, Švabe preuzimaju vodstvo. Undav postiže 1-0 niotkuda (21.) nakon što se Leweling snažno potvrdio na desnoj strani.

Ali Gladbach se nakratko strese i odgovara! Plea je odmah izjednačio (27.), pogodivši golmana Stuttgarta Nübela.

Drugo poluvrijeme počinje kao i prvo! Gladbach pritiska, ali Stuttgart ponovo vodi. Odbrambeni igrač Borusije Netz gubi loptu nepotrebno od pametnog Riedera, koji ubacuje unutra, a Demirović uklizava i postiže rezultat 1-2 (57′).  Švabe ubrzo povećavaju na 3:1. Novo pojačanje iz Augsburga ubacuje iz kornera glavom (61.) za konačan ishod meča.