FLYBOSNIA – prvi avion sletio u Sarajevo, u planu nabavka još jednog Airbus-a

FLYBOSNIA – prvi avion sletio u Sarajevo, u planu nabavka još jednog Airbus-a

 

Na međunarodni aerodrom Sarajevo sletio je prvi avion aviokompanije Flybosnia, prve sa bosanskohercegovačkim  nacionalnim predznakom nakon ugašenog BH Airlinesa. Riječ je o avionu Airbus A 319, koji nosi ime Sarajevo. Avion ima 156 mjesta, od kojih 12 u poslovnoj klasi. 

Ove godine izabrano je kabinsko osoblje, 20 stjuardesa i stjuarda, kojim je kapetan Amir Baralić uručio certifikate nakon završene obuke.

U toku je uspostavljanje redovnih evropskih ruta, uz progresivno uključivanje destinacija poput Londona, Frankfurta, Rima i Pariza, uz dodatne planove pružanja letova za Rijad, naročito u periodu visoke sezone.

“U narednih 12-18 mjeseci želimo da se broj letova u Sarajevu i izvan Sarajeva više nego udvostruči. FLYBOSNIA teži da postane održiva aviokompanija sa sjedištem u Sarajevu, koja povezuje Bosnu i Hercegovinu sa odabranim međunarodnim destinacijama putem direktnih letova. Naš početni fokus će biti na Evropi, progresivno uspostavljanje destinacija uključujući London, Pariz, Frankfurt, Rim, Moskvu itd., kao i pružanje sezonskih letova drugim odabranim destinacijama na Bliskom istoku“-kazao je direktor FLYBOSNIA Chris Gabriel.

“Ovo je izuzetno pozitivna priča, kako za Međunarodni aerodrom Sarajevo, tako i za Bosnu i Hercegovinu u cjelini. Poželjet ćemo ovom mladom prijevozniku, koji je već zaposlio veliki broj bh. građana, puno letova, širenje mreže, te da u skoro vrijeme uvedu i letove  prema evropskim destinacijama, a  kako su i najavili“ – izjavio je direktor Međunarodnog aerodroma Sarajevo Armin Kajmaković.

Planovi su da se u narednom periodu nabavi još jedan Airbus A319 za širenje mreže operacija.
Flybosnia je  nova, mlada i dinamična aviokompanija koja će težiti tome da osigura putnicima uzbudljive i sigurne letove s najvišim standardom usluga. Osnivači Flybosnie su predstavnica i direktor Al Shiddi grupacije Nudžejma Skenderović i Sulaiman Abdullah Al Shiddi koji je ujedno i jedan od najvećih investitora iz Saudijske Arabije u našoj zemlji.

Previous Džindijska džamija: Još jedan tuzlanski dragulj na listi nacionalnih spomenika
Next EKONOMSKA MOĆ SREDNJOVJEKOVNE BOSANSKE DRŽAVE

You might also like

Ekonomija/Biznis

Sarajevo planira gradnju tehnološkog parka vrijednosti 80 miliona maraka

Sarajevo bi u narednih nekoliko godina moglo dobiti tehnološki park po uzoru na slavnu Silicijsku dolinu u Kaliforniji u kojoj su smještene neke od najvećih svjetskih kompanija poput Applea, Googlea,

Ekonomija/Biznis

U Gračanici otvorena nova fabrika, posao za 110 radnika

  Povodom Dana općine Gračanica, upriličeno je otvaranje firme „SLT Enterprise“. Riječ je o fabrici obuće koja zapošljava 110 radnika a u narednom periodu planiraju i nova zapošljavanja. Fabrika na

MADE IN BOSNIA-387

U ovoj kompaniji iz Doboj-Juga radi 150 radnika, dnevno izvoze dva kamiona svojih proizvoda

U Zeničko-dobojskom kantonu su, prema podacima bonitetne agencije LRC, poslovale 172 brzorastuće kompanije koje su ostvarile prihod od 556,6 miliona KM, dobit od 65,5 miliona KM i izvoz od 128,3 miliona