OI: Amel Tuka 6. u finalnoj utrci na 800 metara

Na Olimpijskom stadionu u Tokiju u finalnoj utrci na 800m Amel Tuka je izborio 6.mjesto sa vremenom od 1.45.98, što je njegov najbolji plasman na Olimpijskim igrama.

U ne baš brzoj utrci pobijedio je Kenijac Korir (1:45.06), drugi je bio njegov zemljak Rotich, a Poljak Dobek treći.

Naš atletičar nalazio se u stazi br. 2 i veći dio utrke bio je zatvoren. U toku utrke Amel je zadobio i povredu. U finišu se uspio izvući u treću stazu, ubrzao, ali nije uspio biti među najbolja tri.

Za srebrnog i bronzanog sa svjetskih prvenstava, olimpijska medalja ostale je nedostižna i ovaj put. Mada je bio jako blizu u Tokiju.

Previous “Slobodarski dani viteškog grada Bužima 2021.”
Next Reakcije: Dodika pod hitno treba smijeniti i procesuirati zbog njegovog govora mržnje

Davis Cup : Treća pobjeda naših tenisera u Zimbabveu za plasman u drugo kolo

U  dugotrajnom i iscrpljujućem meču u teškim vremenskim uslovima, naši teniseri Mirza Bašić i Tomislav Brkić uspjeli su savladati par iz Zimbabwea Wayne Black/Mark Fynn rezultatom  u setovima 3:1 (6:3,

Mesud Pezer osvojio prvo mjesto na atletskom mitingu u Latviji

Perspektivni bosanskohercegovački atletičar Mesud Pezer ostvario je još jednu pobjedu, ovaj put na mitingu u latvijskom glavnom gradu Rigi. Pezer je kuglu bacio na 20,44 m. Nedavno je naš bacač

Džudo tim Bosne i Hercegovine prvak Balkana – pojedinačno i ekipno!

Nakon što je džudo tim Bosne i Hercegovine jučer bio najuspješniji u pojedinačnoj konkurenciji sa pet zlatnih, četiri srebrene i osam bronzanih medalja, danas je na Ekipnom prvenstvu Balkana