Pezer izborio plasman u sutrašnje finale u bacanju kugle na EP-u u Istanbulu

U periodu od 2. do 5. marta u Istanbulu se održava Evropsko atletsko prvenstvo.

Na današnjem programu su bile polufinalne kvalifikacije u disciplini bacanje kugle u kojima je nastupao predstavnik Bosne i Hercegovine, Mesud Pezer.

U polufinalnom nastupu, Pezer je kuglu bacio na udaljenost od 20,20 m što je bilo dovoljno da se plasira u finalnu seriju Evropskog atletskog prvenstva.

„Sretan sam što će Bosna i Hercegovina imati svog predstavnika u finalu jednog velikog takmičenja kao što je Evropsko atletsko prvenstvo. Nastup u finalnoj seriji je sutra, daću sve od sebe da ostvarim što bolji plasman na ovom prvenstvu.“

Amel Tuka pobijedio je u četvrtoj kvalifikacijskoj trci te je uspio izboriti plasman u polufinale u trci na 800 metara. Tuka je pobijedio s vremenom 1:47.22

Abedin Mujezinović je u prvoj kvalifikacijskoj trci istrčao svoje najbolje vrijeme sezone- 1:48.77, ali je završio kao peti te se nije plasirao u polufinale.

(Polufinalne trke na 800 metara održat će se u subotu, 4. marta, s početkom u 17.35, odnosno 17.43 sati, dok je finale na programu zadnjeg dana, u nedjelju, 5. marta, u 18.22 sati.)

Previous U Janji obilježen Dan nezavisnosti Bosne i Hercegovine
Next Klanjana dženaza Edhemu Omeroviću Titi

Lejla Njemčević 2. na Svjetskom kupu u Francuskoj

Bosanska biciklistkinja Lejla Njemčević osvojila je 2. mjesto na Svjetskom kupu u Francuskoj. Treća serija Svjetskog kupa bila je do sada najbrutalnija utrka u organizaciji UCI-ja dužine 101 kilometar sa

Sutra okupljanje reprezentacije pred Ligu nacija, selektor najavljuje ‘u svakoj utakmici ćemo ići na pobjedu’

Najbolji bosanskohercegovački reprezentativci okupiće se sutra (ponedjeljak) u Trening kampu NS/FS BIH u Zenici gdje će obaviti pripreme za predstojeće utakmice Lige nacija. U prvom susretu naš tim će se

Hamza Alić prvi na Evropskim igrama u Bakuu

Bosanskohercegovački bacač kugle Hamza Alić osvojio je prvo mjesto na Evropskim igrama koje se održavaju po prvi put, a domaćin im je azerbejdžanska prijestolnica Bakuu. Naš atletičar je do prve