Argentina u finalu Mundijala – Messi i društvo ugasili ‘vatrene’

Reprezentacija Argentine prvi je finalista Svjetskog fudbalskog prvenstva koje se igra u Državi Katar.

Argentinci su s lahkoćom savladali finalistu prošlog Mundijala, selekciju Hrvatske – 3:0.

Strijelci za dvostrukog svjetskog prvaka bili su Messi, iz penala u 34. minuti, te mladi Alvarez u 39. i 69. Julian Alvarez, napadač Argentine i MC, prvi gol postigao je nakon lijepe solo akcije, dok je drugi plod Messijevih majstorija i asistencije.

Argentinci su se tako revanširali ‘vatrenim’ za poraz u grupi na prošlom SP-u. Tada je Hrvatska bila znatno kvalitetnija, dok je na ovom turniru faktički samo jedno poluvrijeme imala rezultatsku prednost, u utakmici protiv Kanade. Ipak, nanovo su pokazali vještinu igranja na rezultat i svladavanja protivnika na penale. Brazil je bio najpoznatija žrtva.

Lionel Messi, po mnogima najbolji igrač ikada, na korak je od trofeja koji bi ga bez dileme učinio br. 1 fudbalerom u historiji. Na putu do tog ostvarenja Argentini će stajati aktuelni prvak Francuska, ili iznenađenje Mundijala – Maroko. Taj susret igra se sutra od 20 sati..

Previous Golob: Bosna i Hercegovina je bila najveća žrtva agresije zato trebamo pokazati da je u EU nismo zaboravili
Next Krene li Schmidt u antiustavnu avanturu, otpor Bosne mora se čuti do neba!

Džudo: Harun Sadiković osvojio bronzanu medalju na Europa Open u Rimu

Izvanredan početak nove takmičarske sezone za bosanskohercegovačkog superteškaša Haruna Sadikovića. U veoma jakoj konkurenciji s tri pobjede i jednim porazom Sadiković je stigao do bronzane medalje na Europa Open

Proigrao i Musa: Pobjeda Netsa i Džananov lični rekord u NBA

Bosanski košarkaš u NBA ligi Džanan Musa igra sve bolje. Večeras je došao do ličnog rekorda u dosadašnjoj NBA karijeri. Postigao je 17 poena u pobjedi Brooklyn Netsa nad ekipom

Sara Bečarević hrabra djevojčica iz Visokog: Uprkos invaliditetu niže uspjehe u ritmičkoj gimnastici

Da se upornost, trud i rad isplate dokaz je 14-godišnja Sara Bečarević iz Visokog, u Bosni i Hercegovini. Iako je rođena bez donjeg dijela lijeve ruke, to je nije spriječilo