Bosna ubjedljiva protiv Mađarske

Košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine pobijedila je večeras Mađarsku (103:78) u utakmici 3. kola pretkvalifikacionog olimpijskog turnira.

Bosanski košarkaši bili su odlučni od starta, ostvarili značajnu prednost (poluvrijeme 57:28) te održali je do kraja.

Najefikasniji u našem timu bio je Džanan Musa s 26 poena.

Amar Alibegović ubacio je 14 poena.

Bosna i Hercegovina ranije je pobijedila Portugal, potom izgubila od Poljske.

Naši košarkaši tako su izborili plasman u polufinale s druge pozicije, a tamo će im protivnik biti selekcija Izraela.

U drugom polufinalnom meču igraće Poljska – Estonija. Samo pobjednik ide dalje u kvalifikacije za Olimpijadu.

Previous Bosanske odbojkašice ubilježile pobjedu na startu Evropskog prvenstva
Next U Pazariću je sve isto, samo su aršini Sabine Ćudić dvostruki

Mostar: Napreduje izgradnja sportske dvorane, značajnog višemilionskog projekta u Bijelom Polju

U Bijelom Polju kod Mostara polako se nazire sportska dvorana, višemilionski projekt koji je s izgradnjom započeo u martu 2022. godine, a koji bi, okružen školom i vrtićem, mogao postati

Inter savladao Shakhtar golovima Džeke. Prvi meč u Ligi prvaka za arbitra Peljtu

Bosanskohercegovački reprezentativac Edin Džeko postigao je oba gola za Inter u večerašnjoj utakmici Lige prvaka protiv Shakhtara odigranoj u Milanu. Džeko je postigao golove u 61. i 67. minuti, čime

Bosanski centarfor: “Pokazao sam da se mogu takmičiti na visokom nivou”

Dani koji razdvajaju Inter i Manchester City od finala Lige prvaka su pri kraju, a pažnja na protagoniste oba tima sve više raste… Italijanski mediji prenose izjavu našeg Edina Džeke