Ada Avdagić osvojila zlatnu medalju na tekvondo turniru u Varšavi

Takmičarka tekvondo kluba Sarajevo i mlada olimpijska nada Bosne i Hercegovine Ada Avdagić osvojila je zlatnu medalju na međunarodnom tekvondo turniru “Polish Open 2021” u Varšavi.

Ona je bila najbolja u konkurenciji juniorki do 46 kg. U prvom kolu je bila slobodna, a do zlatne medalje je bila bolja od takmičarki iz Grčke, Portugala i Italije. Tako je osvojila i važne bodove na WTE ranking listi uoči Evropskog juniorskog prvenstva koje se održava sredinom novembra.

Druga takmičarka tekvondo kluba Sarajevo Ira Grgić je izgubila borbu za medalju.

Izvor: Agencije

Previous Procvjetao turizam u USK: Kapaciteti popunjeni do maksimuma
Next SBiH: Zašto Silajdžić nije htio posjetiti Srbiju

Mladi reprezentativci Bosne i Hercegovine bolji od Švicarske!

Mlada fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine nastavila je sa odličnim igrama u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo 2019. Izabranici Vinka Marinovića su danas u predivnom ambijentu ispunjenog Trening kampa u

Bokser Edin Puhalo četvrti izazivač za svjetskog prvaka

Bosanskohercegovački bokser Edin Puhalo, alijas Iron Puki, na novoj rang listi izazivača za svjetskog prvaka u cruiser teškoj kategoriji nalazi se na četvrtoj poziciji, što je za dva mjesta bolje

Probnim skokovima otvoren Red Bull Cliff Diving Mostar 2019.

Probnim skokovima s 27 metara visoke platforme na Starom mostu u Mostaru je počelo takmičenje Red Bull svjetskog prvenstva u visinskim skokovima. Prve dvije serije natjecateljskih skokova na rasporedu su